Tak sobie ostatnio myślałem o grach na smartfony, które w jakimś tam stopniu zostały przeze mnie zapamiętane i wśród nich była właśnie seria N.O.V.A. Pamiętam jak jeszcze grało się w pierwszą część tego FPS’a na Samsungu Wave z systemem bada i wtedy już na swój sposób ta gra robiła wrażenie. A wiecie ile lat temu to było? No właśnie. Sama gra zadebiutowała w 2009 roku, a teraz w Google Play pojawiła się nowa odsłona o nazwie N.O.V.A Legacy.

W pewnym stopniu można uznać, że to gra-legenda i chyba najbardziej rozpoznawalna gra typu First Person Shooter od Gameloftu. A tego producenta raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, bo to od niego pochodzą największe hity jak seria Asphalt, Modern Combat czy Gangstar. I ja ciągle zastanawiam się czemu musieliśmy czekać aż pięć lat na kolejną część skoro N.O.V.A była tak popularna. Z nową odsłoną spędziłem kilkadziesiąt minut i może nie jest to najlepsza gra w jaką grałem na smartfonie to gra się całkiem przyjmnie. Dobrze wygląda, nie jest zbyt trudna, bo nie trzeba być precyzyjnym jak najlepszy amerykański snajper żeby trafić celownikiem w przeciwników, choć trochę przeszkadza mi system sterowania, bo często podczas zmiany kamery przypadkowo dotknąłem przycisku strzelania. Na początku trochę jesteśmy prowadzeni jak za rączkę przez wszystkie opcje, wybór broni czy udoskonalenia sprzętu, a dopiero potem, po kilku misjach mamy dostęp do ustawień i całego „zaplecza”.

N.O.V.A Legacy pojawiła się już w Google Play i można ją pobrać za darmo, ale jak to już zazwyczaj bywa w przypadku gier tego producenta, gra jest w systemie free-to-play. Mikro-płatności występują, choć do tej pory nie musiałem z nich korzystać, ciekawe jak będzie dalej. Zaskakuje też to, ile gra waży, bo mimo tego, że wygląda na rozbudowaną, zarówno pod względem poziomów jak i rozgrywki i samej grafiki, to po instalacji zajmuje nieco ponad 300 MB. No dobra, to graliście już? 

pobierz-z-google-play

 

źródło: Google Play przez Android Authority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “N.O.V.A Legacy za darmo w Google Play”

  • Tata
    7 kwietnia 2017 at 07:47

    Mam pytanie, czy dużo reklam i czy są mikropłatności?

    • 7 kwietnia 2017 at 09:12

      Tak jak napisałem, mikro-płatności są, ale da się grać. Reklam nie widziałem.