Rynek internetu domowego w Polsce, świadczonego za pomocą sieci GSM, zaczyna się zmieniać. Każdy z operatorów stara się zaskoczyć czymś nowym i zachęcić klientów do wybrania właśnie ich oferty. Operator sieci Play poinformował w najnowszym komunikacie prasowym o wprowadzeniu nowej oferty internetu do domu. Co to będzie?

Przede wszystkim trzeba napisać, że oferta jest skierowana do nowych klientów, ale też do klientów firmy Play, którzy w chwili obecnej mają problemy z korzystaniem z sieci. Osoby mieszkające na obrzeżach miasta lub też całkowicie poza nimi wiedzą doskonale, jak jest ciężko czasami złapać sygnał czy uzyskać choćby stabilne połączenie. Operator twierdzi, że znalazł rozwiązanie i odpowiedź na pojawiające się skargi od klientów.

Huawei NET BOX – tak właśnie brzmi nazwa nowego urządzenia, które możemy otrzymać przy podpisaniu nowej umowy z fioletowymi. Czym się różni od poprzednich rozwiązań?

W skład zestawu wchodzi modem zewnętrzny, który należy przymocować na elewacji, balkonie, kominie lub w każdym innym miejscu, w którym będzie odpowiednia wysokość, aby ominąć przeszkody w postaci zabudowy, konstrukcji budynków i tym podobnych. Warto również zauważyć, że operator podejmuje się darmowego montażu zestawu przez wykwalifikowanego pracownika firmy, jeśli ktoś nie jest w stanie sam sobie z tym poradzić. Dla osób, które mają odpowiednie umiejętności i widzę, firma przewidziała instrukcję prawidłowego montażu w postaci papierowej lub filmiku, gdzie zobaczymy każdy etap instalacji.

Modem zewnętrzny należy połączyć za pomocą dołączonego w zestawie 10-metrowego kabla Ethernet do modemu, który należy umiejscowić gdzieś w domu, aby bezproblemowo odbierać sygnał Wi-Fi, na swoich urządzeniach. W pudełku znajdziemy także wszystkie elementy montażowe, potrzebne do przymocowania urządzenia na zewnątrz, razem z zasilaczem.

Play gwarantuje, że NET BOX nawet przy dużo słabszym sygnale radiowym jest w stanie oferować porównywalne (jak nie lepsze) parametry w stosunku do tradycyjnych modemów używanych w mieszkaniach, czy też domach.

A ile to wszystko kosztuje? 

Aby skorzystać z takiego zestawu jesteśmy zobligowani do podpisania dwuletniej umowy z abonamentem miesięcznym w wysokości 69,99 złotych. W ramach oferty otrzymujemy nielimitowany internet. Pamiętajmy jednak, że po przekroczeniu 100 GB transferu, prędkość zwolni. Cena urządzenia, którą musimy zapłacić kurierowi lub przy wizycie w salonie za NET BOX’a to 69 złotych.

Osoby, które mimo wszystko nie będą zadowolone z usługi, mogą bezpłatnie i bez konsekwencji zwrócić cały zestaw w przeciągu 30 dni.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? Ciężko powiedzieć, więc czekamy na opinie pierwszych użytkowników, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty.

źródło: Play

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Nowy Internet Domowy od Play, ma być lepszy zasięg i wyższa prędkość”

  • MarcinS
    14 stycznia 2018 at 00:33

    Dodatkowe urządzenie, super-duper zewnętrzne cudo, internet dla domu… 100GB……..