Końcem września bieżącego roku minie 10 lat odkąd Android jest z nami. Po drodze miewał gorsze i lepsze momenty, jednakże nie da się ukryć, że na spółkę z iOS wywrócił rynek smartfonów do góry nogami. Na początku XXI wieku nikt nawet nie przypuszczał, że będziemy jeździć palcem po ekranie, a zamiast aparatu będziemy nosić smartfona. Nie ma jednak jasnowidza, który przewidzi przyszłość ze wszystkimi detalami. Ogromny sukces Androida to zasługa Google. Dzisiaj system ten ewoluuje w dobrą stronę, lecz nadal nie jest doskonały. Nie przeszkadza to jednak firmie z Mountain View w prowadzeniu prac nad kolejnym systemem operacyjnym, który za kilka lat może okazać się naturalnym następcą popularnego, zielonego robota.

Co jakiś czas na łamach technologicznych serwisów ukazywały się pobieżne informacje na temat nowego projektu Google. Najnowsze doniesienia od Bloomberga zdają się potwierdzać, że coś jest na rzeczy. Fuchsia OS ma być systemem innowacyjnym, który w długofalowym okresie czasu, ma być następcą Androida. Źródła Bloomberga mówią, że może to się stać najwcześniej w połowie następnej dekady, a więc prosimy się nie martwić – Android zdąży nas jeszcze nie raz zaskoczyć i… poirytować.

Pierwsze urządzenia działające pod kontrolą Fuchsia OS mają pojawić się najwcześniej za trzy lata. Początkowo mają to być m. in. głośniki, urządzenia „smart-home” oraz inne, które wykorzystują w różnych celach dostęp do internetu. Kluczem do poruszania się po tworzonym przez Google systemie ma być wykorzystywanie poleceń głosowych. Niewykluczone, że także tam zaimplementowany zostanie Google Assistant, który do czasu premiery systemu, z pewnością zostanie znacznie usprawniony.

1. Google zrywa z Linuxem i tworzy nowy system – Fuchsia

Ponadto źródło twierdzi, że system ten z biegiem czasu zastąpi Androida, lecz z pewnością nie teraz, ani za pięć lat. Przejście to ma być naturalne, bez jakiejkolwiek presji czasu.

źródło: cnet

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *