Zakup telefonu nie jest prostym zadaniem, szczególnie w sytuacji kiedy mamy sprecyzowane kryteria, według których chcemy dokonać wyboru, przy ograniczającym nas budżecie. Są jednak sytuacje, w których podjęcie wyboru jest ułatwione – przykładowo, szukając smartfona z dobrym aparatem porównujemy zdjęcia wykonywane przez kilka modeli i podejmujemy decyzję. Podobnie gdy bierzemy pod uwagę jakość wyświetlanego obrazu czy jakość wykonania. Trochę ciężej, gdy szukamy smartfona z zapewnionymi aktualizacjami przez dłuższy czas – w tym przypadku bardzo często kupujemy kota w worku.

Robiąc jednak małe rozeznanie można dowiedzieć się, że są takie linie smartfonów, które mają wsparcie producenta przez dłuższy czas. Bez wątpienia należą do nich Pixele od Google, które jednak nie należą do najtańszych urządzeń. Z tańszych alternatyw mamy OnePlusy oraz smartfony z serii Android One. Wśród nich znajduje się między innymi Xiaomi Mi A2, który właśnie otrzymało aktualizację do Androida 9.0 Pie.

Android Pie na Xiaomi Mi A2
Android Pie na Xiaomi Mi A2 / fot. gsmarena

 

Równo miesiąc po premierze najnowszych Pixeli, a więc także od pierwszego oficjalnego wydania najnowszej obecnie wersji Androida. Wynik jest świetny, tym bardziej kiedy weźmiemy pod uwagę, że model ten kosztuje nieco ponad 700 złotych w Chinach, a w Polsce trochę ponad 800 złotych.

Na razie aktualizacja jest wyłącznie na większy model i pojawiła się na terenie Indii, ale to tylko kwestia czasu kiedy aktualizacja trafi na Mi A2 Lite i do innych krajów. Mniejszy model również cieszy się dużą popularnością, głównie ze względu na niższą cenę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *