Zbliża się koniec roku 2018, a to oznacza, że na sporej ilości witryn zaczynają pojawiać się wszelkiej maści podsumowania.

Uwielbiam je. Pokazują nam czego dokonaliśmy, czego nie dokonaliśmy, a nad czym możemy jeszcze popracować, aby stać się jeszcze lepsi w kolejnym roku. Ba, sam napiszę takowe na swojego bloga. Daje to motywacyjnego kopa.

Takie podsumowanie może mieć także wymiar rozrywkowy. Dlatego cieszy mnie jak Spotify corocznie robi podsumowanie tego co słuchałem w bieżącym roku oraz tego jaki jest mój gust muzyczny. A najbardziej mnie cieszy jak otrzymam playlistę zawierającą najczęściej słuchane piosenki z roku 2018, bo w końcu mogę wrócić do tej muzyki, co sprawiała mi radość.

Z racji tego, że dziś Spotify uruchomiło stronę Spotify Wrapped 2018, na której mamy możliwość zrobienia podsumowania to postanowiłem dać Wam o tym znać. Całość sprowadza się do zalogowania i przejrzenia statystyk, które są generowane podczas pierwszej wizyty. Okazało się, że w tym roku słuchałem artysty, którego w ogóle nie kojarzę. Pewnie to wszystko bez wszechobecne remiksy 😉

Moje podsumowanie wygląda w taki sposób, a wasze?

Podsumowanie Spotify
Podsumowanie Spotify

Co jeszcze zobaczymy w podsumowaniu? Najczęściej słuchanych artystów, piosenki jak i gatunki muzyki, której słuchaliśmy. I po raz kolejny zdziwienie – najczęściej odtwarzam muzykę z gatunku Modern Rock.

Najstarsza piosenka, którą słuchałem? Z roku 1956 roku.

A co najlepsze, automatycznie została stworzona również playlista na rok 2019 na podstawie odtworzeń z tego roku. Już wiem czego będę słuchał w najbliższych dniach i zobaczę czy sztuczna inteligencja używana przez Spotify się bardzo pomyliła!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Podsumowanie roku według Spotify. Jakiej muzyki słuchaliśmy w 2018?”