Play to prawdopodobnie najbardziej popularny operator w Polsce. Nie mam zamiaru rozwodzić się zanadto nad zaletami tejże sieci w porównaniu z Orange, Plusem czy jakimkolwiek innym operatorem, bo ciężko opisywać zalety, kiedy są one zależne od lokalizacji czy wybranej taryfy. Nie mniej jednak jednym z atutów bez wątpienia były i są podpisane umowy z innymi operatorami na rzecz korzystania z ich nadajników, co w konsekwencji przeradza się na lepsze pokrycie zasięgiem terytorium Polski. Wypowiadając umowę Plusowi (Polkomtel), Play stawia siebie przed sporym wyzwaniem. 

Rzecznik Play poinformował na swoim blogu o zakończeniu współpracy z Plusem, która opierała się na roamingu krajowym. Użytkownicy sieci Play mogli dzwonić, smsować oraz łączyć się z internetem wykorzystując zasięg emitowany przez nadajniki Plusa. Wraz z nadejściem 2020 roku nie będzie to już możliwe, z racji wypowiedzenia umowy przez Play.

Play dosyć intensywnie rozwija własną sieć nadajników, których powstaje coraz więcej. Zdaniem operatora poczynione wysiłki zarówno w tym roku jak i następnym mają być gwarantem ciągłej satysfakcji dla obecnych i nowych klientów.

Plany sieci są dosyć ambitne, bowiem na koniec bieżącego roku Play ma dysponować 7 tysiącami nadajników, a w ciągu następnych trzech lat liczba ta ma wzrosnąć o następne 2,5 tysiąca.

Na razie są to jednak obietnice, które mogą rozminąć się z rzeczywistością. Osobiście mam jednak nadzieję, że tak się nie stanie, bowiem mój operator korzysta z tego czym dysponuje Play – więc w moim interesie jest im w tych wysiłkach po prostu kibicować.

Na zdjęciu głównym: Stacja bazowa w Starej Morawie (fot. Wikipedia)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *