W Google Play znajduje się ogromna ilość aplikacji i gier, wśród których można przebierać godzinami. Znajduje się tam liczna reprezentacja produkcji tych znanych, jak i mniej znanych deweloperów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w swojej programistycznej karierze. Wielu spośród nich od razu dostosowuje swoje aplikacje do panujących trendów, zarówno pod kątem wizualnym jak i „technicznym”. Stąd też, kiedy system Android zyskał wsparcie dla 64-bitowych procesorów, niemalże natychmiast zaczęto tworzyć aplikacje tak, by wykorzystywały ich możliwości. 

Dzisiaj większość aplikacji w Google Play jest 64-bitowa, jednakże wciąż zdarzają się nieco archaiczne wyjątki. Google chce temu zapobiegać poprzez całkowite wyrzucenie ich ze sklepu z aplikacjami. Taka decyzja ma zmusić twórców do ciągłego rozwijania swoich produktów. Dla opornych wyznaczono deadline, który jest nieprzekraczalny.

Aplikacje w Google Play
Aplikacje w Google Play / fot. Google

1 sierpnia 2021 roku – to właśnie wtedy wszystkie aplikacje, które nie działają w 64-bitach zostaną trwale usunięte ze sklepu. Nieco wcześniej, bo już od 1 sierpnia 2019 roku, wszystkie nowo dodawane aplikacje do Google Play muszą wspierać 64-bity.

Jak widać, Google do problemu podeszło w sposób fachowy, dając twórcom aplikacji czas na podjęcie odpowiednich działań.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Ważna informacja dla twórców aplikacji, 32-bitowe apki wylecą w przyszłości z Google Play”

  • Anonim
    24 stycznia 2019 at 19:50

    Mam telefon na socu 801 to co mam z tym fantem zrobic? Pozwac google do sadu? Moze wlasnie tedy droga.