Pewnie nie wszyscy to wiedzą, ale Xiaomi ma też w swoim portfolio telewizory. Ja wiem, bo sam jeden z nich mam w pokoju i używam od ponad roku – dokładnie Xiaomi Mi TV 4A o przekątnej 43 cali. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że jest w chińskiej wersji, więc o takich rzeczach jak aplikacje Android TV czy anglojęzycznym interfejsie mogę zapomnieć. Ale być może się to zmieni, bo zapisałem się na testy Androida 9 Pie.

Mi TV 4A można było kiedyś wyrwać za niecałe 1400 złotych i to z polskiego magazynu, więc była to znośna cena biorąc pod uwagę 43-calowy ekran Full HD czy „smart” w postaci Android TV. Jak się jednak okazało, interfejs określany jako PatchWall był cały w chińskich znaczkach, a na chińskim ekranie głównym królowały chińskie filmy z chińskim Tomem Cruisem. Przez ponad rok nic się nie zmieniło, ale wszystko wskazuje na to, że wszelkie modlitwy do boga Mi zostały wysłuchane.

Xiaomi Mi TV 4A
Xiaomi Mi TV 4A / fot. Xiaomi

Xiaomi poinformowało na oficjalnym forum, że poszukuje osób, które używają telewizorów Xiaomi Mi TV 4A w wersji z 32- i 43-calową przekątną ekranu. Poszukiwania są związane z testami systemu opartego na Androidzie 9.0 Pie. Wystarczy tylko wysłać specjalny formularz zgłoszeniowy.

Jak zapisać się na testy?

Jak wspomniałem, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, ale trzeba pamiętać, by przygotować też kilka potrzebnych danych jak chociażby Mi ID (numer użytkownika z konta Xiaomi) czy nazwę użytkownika w usłudze Telegram.

Jedyny haczyk jest taki, że Xiaomi wybierze tylko 50 użytkowników Mi Community, którzy dostaną testową aktualizację, co jest absurdalną decyzją. Lista ma być ogłoszona 20 lipca. Pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekim czasie po testach nowy Android trafi do wszystkich, a jeżeli nie, to z pomocą przyjdą chłopaki z XDA.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *