Kiedy Apple zaprezentowało FaceID w iPhonie X, uczucia były mieszane. Nikt nie widział z „czym to się je”. Niektórzy obawiali się odblokowywania zdjęciami, inni brakiem prywatności i wieloma innym kwestiami, które zostały niedopowiedziane. Po około dwóch latach od tego czasu, odblokowanie smartfona twarzą na nikim nie robi wrażenia, to norma nawet w smartfonach ze średniej półki. Deweloperzy wzięli się więc za tworzenie nowych rozwiązań, które mogłyby wykorzystywać wszystkie czujniki wykorzystywane do odblokowywania smartfona. Kilka pomysłów zostało już urzeczywistnionych i wdrożonych za pośrednictwem ciekawych aplikacji jak Face Pause i Face Tube.

Kilka z nich znajduje się już w Google Play, a mnie w oko wpadły dwie wspomniane powyżej. Obie pochodzą od tego samego dewelopera i moim zdaniem zasługują na małą reklamę, tym bardziej że są darmowe i zainstalować może je każdy chętny. Dzięki ich wykorzystaniu smartfon będzie w stanie zatrzymać grę bądź oglądany film, kiedy nasz wzrok nie jest skierowany na ekran urządzenia.

Face Pause

Czemu to służy? Przede wszystkim oszczędności baterii, której nigdy za wiele. Smartfony które trafiają obecnie na rynek mają bardzo wiele bajerów, jednakże wciąż pochłaniają energię jak szalone. Tego typu rozwiązania pozwalają ją nieco zaoszczędzić, a przynajmniej tak mi się wydaje. Nie prowadziłem badań laboratoryjnych na ten temat, ale zdroworozsądkowo może być coś na rzeczy.

Face Tube

Korzystam z wyżej wymienionych aplikacji od jakiegoś tygodnia na Galaxy Note 8 i działa to naprawdę sensownie. Deweloper nie zapomina o aktualizacjach, a to dość istotne w przypadku małych, nowo powstałych aplikacji.

Obie aplikacje znajdują się w Google Play i można je bezpłatnie pobrać na smartfon z Androidem: Face Pause i Face Tube.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *