Według mnie BLIK to najlepsza usługa ostatnich lat i kropka. Rozmawialiśmy o tym nawet z Adamem w jednym z odcinku podcastu Dwóch po dwóch. Z roku na rok staje się popularniejsza i ma więcej funkcji. Jest nawet w Biedronce i to od przeszło dwóch lat. Widzę to po sobie, że BLIKA używam regularnie i wręcz nałogowo, czy to płacąc za zakupy w Internecie czy wypłacając czasami gotówkę z bankomatu. Pewne jest też to, że gdybym miał jakiekolwiek urządzenie Apple to w App Store też płaciłbym BLIKIEM. Już można.

To można wywnioskować z informacji prasowej, którą przekazał BLIK za pomocą wiadomości na skrzynkę mailową, ale też na Facebooku czy Twitterze. BLIKA można dodać jako nową metodę płatności w swoim Apple ID i używać do zakupu gier, aplikacji, muzyki filmów czy programów telewizyjnych. Można też zapłacić za usługę iCloud.

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie Apple, obecnie do płatności można wykorzystać Apple Pay, większość kart kredytowych i debetowych, tak zwane „rozliczenie przez telefon” jeśli mamy sieć Orange lub Play, a także karty podarunkowe. Teraz dochodzi kolejna opcja, czyli BLIK.

Czy się przyjmie? O ile na „nieajfonowych” smartfonach to się zaskakująco dobrze przyjęło, tak w przypadku Apple może być różnie. Wszystko przez to, że użytkownicy mogą być za bardzo przyzwyczajeni do form płatności z jakich korzystali do tej pory. Od dłuższego czasu. BLIK w App Store to nowość, ale coś mi się zdaje, że potraktują to tylko jako ciekawostkę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *