Od dłuższego czasu trąbi się, że dwóch obrzydliwe bogatych gości rywalizuje miedzy sobą o to, kto poleci szybciej i dalej na tak zwany sraj kosmosu. Ogólnie tam gdzie mało kto jest sobie w stanie to nawet wyobrazić. Pierwszym ma być Richard Branson, właściciel Virgin Galactic, którego misja Unity 22 ma odbyć się właśnie dziś. Gdzie to można obejrzeć?

Większość z Was pewnie kojarzy Pana Bransona (obrzydliwie bogaty, bardzo) z siecią Virgin Mobile. Ale podobnie jak taki Elon Musk nie kojarzy się już tylko z Teslą, tak Branson jest też znany z Virgin Galactic i pierwszych załogowych lotów w kosmos. Rzecz jasna, wypada wystrzelić się samemu w pierwszym tego typu locie. Tak też się stanie, ale razem z nim poleci też pięciu śmiałków, w równie typowych do tego celu kombinezonach. Gdyby było ich tylko czterech to pomyślałbym, że kręcą nową część Fantastycznej Czwórki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Richard Branson leci w kosmos – kiedy i o której?

Start całego wydarzenia zaplanowany jest na dziś, czyli 11 lipca, a wszystko ma się rozpocząć o godzinie 16:30 czasu polskiego.

Oczywiście będzie livestream. Można go obejrzeć na YouTubie, ale też Facebooku, Twitterze i oficjalnej stronie Virgin Galactic. Nie do końca wiadomo ile cała ta misja potrwa i czy przypadkiem pogoda nie pokrzyżuje harmonogramu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to całość zamknie się w 90 minutach.

Kiedyś śledziliśmy z ogromnym zainteresowaniem skok Felixa Baumgartnera ze stratosfery. Było to w październiku 2012 roku. Teraz, po prawie 9 latach możemy uczestniczyć w kolejnym kroku. W czymś poważniejszym i przełomowym dla ludzkości. Cieszę się, że żyję w takich czasach jak teraz, ale z drugiej strony, za dużo oglądałem filmów katastroficznych w kosmosie. Oby wszystko przebiegło bez incydentów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *