Kolejne Mamy do pogrania i kolejna dawka z kilkoma najciekawszymi growymi newsami ostatnich dni. Poprzednio mogliście zobaczyć Wiedźmina 3 w rozdzielczości 8K, a teraz jest coś zupełnie z innej strony. Też ładne, ale w stylu szesnastobitowców.

#1. GTA: San Andreas na miarę 2021 roku.

San Andreas to jedna z tych części GTA, która najpierw pojawiła się na konsolę (w tym przypadku PlayStation 2), a dopiero potem na pecety i Xboxa). Było to na przełomie 2004 i 2005 roku, więc gra już swoje lata ma. Ale to wcale nie oznacza, że została już zakopana między inne gry z tamtego okresu. Wręcz przeciwnie, ciągle żyje, a dzięki takim modom jak SA_DirectX 3.0 Beta wygląda jakby dopiero miała premierę.

GTA: San Andreas SA_DirectX 3.0
GTA: San Andreas SA_DirectX 3.0 / fot. YouTube (So High)

Najpierw pojawił się krótki film, który miał niewiele wspólnego z gameplayem (i z niego jest powyższy screen), ale wystarczyło poczekać kilka dni i gameplay się pojawił. Są wolumetryczne chmury, oświetlenie, odbicia czy efekty związane z warunkami atmosferycznymi. Co tu dużo pisać, gra wygląda po prostu wspaniale.

#2. BioShock jako dwuwymiarowa gra w stylu retro.

Na pewno kojarzycie grę BioShock, czyli pierwszoosobową strzelankę, która pierwotnie została wydana w 2007 roku przez 2K Games. Teraz to już przeszłość, ale prawda jest taka, że BioShock ma się całkiem nieźle i nadal potrafi zachwycić swoją oprawą. Nawet na konsoli Nintendo Switch w formie BioShock: The Collection, zremasterowanych trzech części gry. A co powiecie na BioShocka w 2D i stylu retro?

Powyżej macie dziesięciominutowy materiał, który pokazuje cały proces powstawania gry, ale też to jak wygląda sam gameplay. Gra została oparta o Unity Engine i została stworzona przez Thomasa Brusha. To się chyba demake nazywa, prawda? Jestem pod wrażeniem i to ogromnym. Coś czuję, że wciągnąłbym całą grę za jednym razem jakby tylko się pojawiła, niezależenie na jaką platformę.

źródło: dsogaming

#3. Żegnaj legendarny PES-ie, witaj eFootball 2022.

Moją pierwszą grą kopaną było ISS Pro Evolution, którą odpaliłem na pierwszym PlayStation. Mało tego, najprawdopodobniej było to tylko demo, bo tyle co rozegrałem spotkań między Brazylią i Francją to tylko ja i mój kuzyn pamiętamy. Wtedy to było. A teraz? Teraz nie ma już PES-a (co już wiemy od kilku miesięcy), a na jego miejsce wchodzi eFootball 2022. Kto do cholery wymyślił taką nazwę? Przecież to brzmi jak jakiś internetowy bukmacher, a nie legendarną grę z takim stażem.

Premiera gry jest zaplanowana na 30 września 2021 roku. Jeżeli zastanawiacie się czy wam pójdzie to poniżej są minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe. I patrząc na te drugie, pójdzie i to z palcem w… trampku, nawet na kilkuletniej maszynie. Poza tym co jest niżej wypisane, wymogiem jest 64-bitowy system operacyjny i połączenie z Internetem.

Minimalne wymagania sprzętowe: 

Procesor: Intel Core i5-2300 lub AMD FX-4350
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: GeForce GTX 660 Ti lub Radeon HD 7790
Dysk: min. 50 GB
System: Windows 10

Rekomendowane wymagania sprzętowe: 

Procesor: Intel Core i5-7600 lub AMD Ryzen 5 1600
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 590
Dysk: min. 50 GB
System: Windows 10

źródło: dsogaming

#4. Będzie film animowany Mario!

To chyba najbardziej zaskakująca informacja z całego Nintendo Direct z dnia 24 września. Będzie film o Mario. Animowany. Na licencji Nintendo. Film, który ma trafić do kin w wakacje 2022 roku. Jak na razie poznaliśmy tylko (albo i aż) obsadę aktorów, którzy użyczą swojego głosu głównym postaciom. Chris Pratt jako Mario, Anya Taylor-Joy jako księżniczka Peach, Charlie Day jako Luigi, Keegan-Michael Key jako Toad i Jack Black jako Bowser. Dzieje się, ale i tak wszyscy zastanawia jedno – Dlaczego w roli hydraulika nie usłyszymy legendy, czyli Charles’a Martineta? Nikt nie wypowiada „It’s-a Me, Mario!” jak on. Nikt!

źródło: Nintendo via ProsafiaGaming

Could not load the poll.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *