Dopiero teraz się zorientowałem, że poprzednie 14. Mamy do pogrania pojawiło się bez pierwszego akapitu. Tym razem nie popełnię tego błędu, choć w tego typu artykułach najważniejsze jest to co jest poniżej „wstępniaka”. Zatem, nie przedłużając, dzisiaj będzie między innymi o kolejnej grze, na którą poczekamy trochę dłużej i popularnej strzelance, którą Epic rozdaje za darmo. Będzie też… GTA San Andreas.

#1. Nowy Test Drive Unlimited opóźniony

Oh shit, here we go again. Zaskoczeni? Ja kompletnie nie. Nie zliczę ile to już świetnych gier zostało przerzuconych na 2023 rok, ale teraz do tego coraz większego worka można też wrzucić nadchodzące Test Drive Unlimited: Solar Crown. Pierwotnie gra miała się pojawić we wrześniu 2022 roku o czym pisałem w drugim Mamy do pogrania. Jak się okazało, na premierę gry poczekamy do 2023 roku. Nie wiemy nic więcej, choćby to w którym miesiącu możemy spodziewać się debiutu, ale pojawiło się kilka innych i bardziej istotnych informacji.

Test Drive Unlimited Solar Crown / fot. YouTube (Nacon)

Nowy Test Drive Unlimited będzie miał ograniczoną dystrybucję. Gra nie pojawi się na konsole Xbox One i PlayStation 4. I ja KT Racing bardzo za to szanuję, że byli na tyle odważni, by wreszcie postawić grubą kreskę między next-genami, a poprzednią generacją. Solar Crwon ogramy zatem na PlayStation 5, Xboxach Series S i X i pecetach. Ma też być wersja na Switcha, ale jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że to w ogóle będzie działać.

Co więcej, gra pojawi się w zamkniętych testach beta, co sprawi, że będzie można pościgać się po realistycznie odwzorowanym Hong Kongu na długo przed premierą.

źródło: KT Racing via gry-online

#2. Borderlands 3 za darmoszkę

Nie ma nic lepszego od dymiącego na czarno passata sąsiada i darmowej gry na Epicu. Tym razem Epic Games się rzucić i to mocno. Dali za darmoszkę Borderlands 3, grę, która miała premierę we wrześniu 2019 roku, a w 2020 roku trafiła na nową generację konsol. Kompletnie nie patrzcie na przekreśloną cenę. Owszem, kiedyś taka była, ale obecnie grę można zgarnąć na Steamie za niecałe 7 dyszek. No, ale to zawsze o te 7 dyszek więcej niż w limitowanej ofercie Epica. Promocja jest ważna do 26 maja 2022 roku.

Borderlands 3 / fot. Epic Games

Grę Borderlands 3 można znaleźć w sklepie Epic Games.

#3. Tak powinno wyglądać odświeżone GTA San Andreas

Każdy pamięta zremasterowaną wersję GTA San Andreas i każdy już zdążył się zorientować jakim to było gniotem. Coś poszło nie tak, a dla mnie odświeżona trylogia Grand Theft Auto to najgorsze co się przytrafiło grom w ciągu ostatnich lat. Coś mi się zdaje, że niektórzy byli tak zniesmaczeni poczynaniami Rockstaru, że wzięli sprawy swoje ręce i pokazali jak „definitywna” wersja powinna wyglądać. Włożyli więc trochę prac wykorzystując do tego dobrodziejstwo Unreal Engine 5 i wyszło takie cudo jakie możecie zobaczyć w poniższym filmie.

Komentarze w stylu „oto gra, którą wszyscy prosili, ale jej nie dostali” czy „tak powinien wyglądać remake” są jak najbardziej trafne. Wiadomo, takie GTA San Andreas nigdy się nie pojawi, ale takie modyfikacje jednoznacznie pokazują, jak niesamowite możliwości ma silnik Unreal Engine 5. San Andreas na tym silniku wygląda lepiej niż niejedna współczesna gra. Wcale bym się nie obraził, gdyby tak prezentowała się grafika w GTA 6.

źródło: YouTube (TeaserPlay)

#4. God of War w wersji „simpsonowej”

Przy modyfikacjach gier zostajemy, ale tym razem z kategorii „tych śmiesznych i zaskakujących” jednocześnie. Serię God of War znacie, a już na bank jeśli macie w domu PlayStation. Wiecie jak wygląda, jak się gra i jakiej długości brodę ma Kratos. Ktoś postanowił wrzucić do świata God of War postaci z The Simpsons. Tak, dobrze przeczytaliście. Zamiast Kratosa z Ostrzem Chaosu i Atreusa mamy Homera z bejbolem i Barta.

Jak do tego doszło? Modele Homera i Barta zostały „wyciągnięte” z gry The Simpsons: Hit and Run, która pojawiła się w 2003 roku. Ale to jeszcze nic. Dodano też odpowiednie kwestie dialogowe, więc Kratos nie tylko wygląda jak Homer, ale też gada jak Homer. I podobnie jest z Bartem. Co jeszcze nas czeka? Teletubisie w Assassinie?

Could not load the poll.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *