Tym razem nie ma gier za darmo jak to było w poprzednim Mamy do pogrania, ale jest o jednej, bardzo ważnej grze, która trafiła do EA Play, a tym samym do Game Passa. Mowa o Star Wars Jedi: Survivor. Jest jeszcze – jak można wnioskować po tytule – oficjalna zapowiedź Batman Arkham w VR i wreszcie równie oficjalne informacje o następcy Nintendo Switch.

#1. The Rogue Prince of Persia opóźnione… bo cała ekipa gra w Hadesa II

W przypadku tej gry istotne są dwie informacje. Po pierwsze to, że w ogóle taka gra będzie, bo do tej pory nie było okazji, by o tym was poinformować. Znaczy się, w szkicu tekstu mieliśmy to zapisane, ale do czasu publikacji, co nieco zdążyło się pozmieniać. I przez to mamy „po drugie”, bo ekipa odpowiedzialna za The Rogue Prince of Persia poinformowała, że gra zaliczy lekkie opóźnienie w związku z premierą gry Hades II.

The Rogue Prince of Persia / fot. YouTube
The Rogue Prince of Persia / fot. YouTube

Evil Empire, ekipa odpowiedzialna za kolejną grę, która chwyta się Księcia Persji, poinformowała na Twitterze, że opóźnienie ma bezpośredni wpływ z grą Hades II. A dokładniej, premierą tej gry na tydzień przed wypuszczeniem w świat The Rogue Prince of Persia, ale też tym, że – tłumacząc na polski – wszyscy włączenie ze swoimi mamami grają w tę grę (wliczając też naszą całą ekipę… i ich mamy). Przyznacie sami, że powód jest prozaiczny. Albo nowy Książe Persji, który swoją drogą wygląda jak mobilna gra zrobiona we flashu, jeszcze wymaga poprawek i developerzy wykorzystali tylko odpowiedni moment na przesunięcie premiery albo rzeczywiście boją się drugiego Hadesa, który ubiłby im zasięgi.

Nowa data premiery nie została jeszcze ujawniona.

#2. Na Nintendo Switch 2 jeszcze chwilę poczekamy

Niektórzy mówią, że przeżyli już przynajmniej cztery premiery następcy Nintendo Switch. Sam się od nich zaliczam, ale po trzeciej przestałem już śledzić wszystkie informacje o drugim Switchu. Ale obok tych, które pojawiły się teraz nie można przejść obojętnie. Kolejny raz Twitter (tak, dla nas na zawsze będzie to Twitter, a nie jakiś tam X) stał się miejscem do przekazania szalenie istotnych informacji. Następca Nintendo Switch naprawdę jest blisko!

fot. Twitter (@NintendoCoLtd)

Pan Shuntaro Furukawa, prezes Nintendo poinformował, że Nintendo Switch 2 (przyjmijmy, że tak będzie się nazywać nowa konsola) zostanie zapowiedziany w aktualnym roku budżetowym. Oznacza to, że oficjalnej zapowiedzi możemy spodziewać się maksymalnie do końca marca 2025 roku. Nie ma jednak co liczyć, że takie informacje pojawią się na czerwcowym Nintendo Direct – to z kolei będzie w całości dotyczyło gier.

#3. W Star Wars Outlaws zagramy 30 sierpnia!

Star Wars Outlaws może rzeczywiście być najbardziej wyczekiwaną grą tego roku. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że robi ją (haaa tfu!) Ubisoft, a gra w standardowej wersji kosztuje brazylion pieniędzy. Dokładnie 289,90 złotych i dopowiem tylko jeszcze, że standardowej wersji, czyli tej najtańszej. Kiedy wszyscy zainteresowani będą mogli zagrać? Jeżeli Ubisoft czegoś nie wymyśli, a serwery nie zagrzeją się od fali zainteresowania, w Hana Solo z cyckami, z elementami wyciągniętymi żywcem z Tomb Raidera i Uncharted zagramy 30 sierpnia 2024 roku.

Po objerzeniu powyższej zapowiedzi jestem mocno na tak, ale nie aż tak bardzo, by grę łyknąć na premierę i płacić za nią w przedsprzedaży. Jeszcze przed tym, gdy dowiemy się jak bardzo jest niedogrzana. Serio, na moje oko giera zapowiada się aż za dobrze, żeby to wszystko było prawdziwe. Dlatego też, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie Ubisoft+ na miesiąc za 74,90 zł i zapoznanie się z grą w ciągu miesiąca.

#4. Będzie Batman Arkham w VR

Z grami VR jest tak, że często trailery mocno odbiegają od tego, co rzeczywiście finalna gra będzie oferować. A jeśli mam do czynienia z zapowiedzią taką jak ta poniżej, to już w ogóle nie wiemy czego się spodziewać. Przydałoby się coś z gameplay’em. Jednak, sam fakt, że Batman Arkham Shadow ma pojawić się na VR może sprawić, że może cztery kolejne osoby zainteresują się rynkiem VR. A tak już bardziej serio, tytuły na licencji zdarzają się różne i mam nadzieję, że ten z Batmanem będzie z tych dobrych. Bo, to w końcu Batman, co nie?

Za grę zabrała się firma Camouflaj, która należy do Oculus Studios. Tak, to ta sama, która robiła już takie gry jak Iron Man VR i Republique. Dwie raczej przeciętne, ale mimo wszystko do zagrania. W przypadku Batman Arkham Shadow stawkę podbija też to, że ma to być gra wyłącznie na Meta Quest 3.

#5. Nowy Tomb Raider z otwartym światem

Przyznam, że z wypiekami na twarzy i rozgrzanymi palcami czekam na kolejną grę z przygodami Lary Croft. Tym bardziej, że od ostatniej naprawdę dobrej części, czyli Shadow of the Tomb Raider minęło jakieś 6 lat. Za grę odpowiada Crystal Dynamics, którzy Larę znają jak mało kto, a kasę na stół wyłożyło Amazon Games, więc krótko mówiąc – powinno być dobrze.

fot. Twitter (@thevscooper)

Najnowsze informacje są niezwykle interesujące, bo sugerują, że najnowszy Tomb Raider ma być grą z otwartym światem, a Lara dostanie kilka pojazdów i odpowiednie wyposażenie (jak np. spadochron), by usprawnić poruszanie po rozległej mapie. Co z tego wyjdzie? Liczę na to, że bliżej tej grze będzie do Days Gone niż do szalonego Just Cause, ale czas pokaże.

Która informacja była najciekawsza?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *