Witamy Was serdecznie w kolejnym, już trzecim odcinku naszego Sobotniego Przeglądu Aplikacji. Ukazuje się on dziś wyjątkowo, we wtorek, ze względu na problemy techniczne. Zapraszamy do lektury!

1. Eternity Warriors 2

Na pierwszy ogień idzie świetna gra RPG od Glu Mobile. Wcielamy się w niej w nieustraszonego wojownika, który musi uratować świat przed inwazją demonów. Zwiedzamy kilometry korytarzy pełnych ciekawych przeciwników. Gra budzi dobre wspomnienia z czasów świetności Diablo.

Produkcja oparta jest na znanym, choć nie zawsze lubianym przez użytkowników modelu biznesowym Free2Play. Oznacza to, że sama gra jest darmowa, natomiast niektóre wirtualne przedmioty dostępne są tylko za prawdziwą gotówkę.

 

Android 2.1
lub nowszy
darmowy

2. TuneIn Radio

Po długim nabijaniu leveli w Eternity Warriors, warto zrelaksować się przy którejś z 70000 stacji radiowych z całego świata dostępnych bezpłatnie dzięki TuneIn Radio. Niezależnie od tego, czy słuchamy power metalu czy muzyki klasycznej, na pewno znajdziemy stację, która idealnie trafi w nasze gusta. Możemy także słuchać audycji informacyjnych, jak również wywiadów.

 

Autorzy aplikacji przywiązali dużą uwagę do jej wyglądu i funkcjonalności. Interfejs jest estetyczny i bardzo intuicyjny. Dodatkowo, TuneIn wyświetla okładkę albumu odtwarzanego utworu. Aplikacja jest dostępna za darmo, aczkolwiek w Google Play jest także jej wersja płatna, posiadająca dodatkowe funkcje.

Android 1.6
lub nowszy
darmowy


3. Osmos HD

Kolejna gra w naszym dzisiejszym zestawieniu. Jednak w odróżnieniu od poprzedniej pozycji, jest pełna uroku, niezależna gra logiczno-strategiczna. Pozwala nam ona wziąć udział w początkach kształtowania się Wszechświata. Zaczynamy jako mikroorganizm, jednak w drodze ewolucji stajemy się prawdziwym łowcą.

Mnie osobiście zachwyciła oryginalna oprawa graficzna, pełna kolorowych plansz z pięknymi efektami specjalnymi. Wbrew pozorom, jest to bardzo wciągająca rozgrywka, nie sposób się od niej oderwać. Pomimo niezbyt piorunującego pierwszego wrażenia, Osmos to gra, której naprawdę warto dać szansę.

 

Zależy od
urządzenia
10,63 zł.


4. Total War Battles: SHOGUN

Mój zdecydowany faworyt dzisiejszego przeglądu. Mobilna wersja prawdopodobnie najlepszej gry strategicznej 2011 roku! Przenosimy się do średniowiecznej Japonii, do czasów świetności Imperium Kwitnącej Wiśni. Jako przywódca jednego z rodów mamy tylko jedno zadanie – podbić cały kraj. Wybór sposobu, w jaki tego dokonamy należy tylko do nas.

Musimy dbać o ekonomię, rozbudowę prowincji, jak również bronić naszych granic przed agresywnymi sąsiadami. Autorzy gry zapewniają, że główny wątek wystarczy nam na około 10 godzin rozgrywki. Gra nie jest tania, aczkolwiek na pewno warta swojej ceny.

 

Android 2.3.3
lub nowszy
darmowy

 

5. Max Payne Mobile

Mocne, kryminalne klimaty na zakończenie. Wielokrotnie nagradzana gra TPP, znana z niebanalnej fabuły i pionierskiego zastosowania spowolnienia czasu, trafia na nasze smartfony. Wielu fanów serii długo czekało na ten moment. Ci, którzy nie znają historii brawurowego gliniarza na pewno znajdą tu też coś dla siebie. Historia opowiadana jest przez ilustrowane scenki komiksowe.

Gra jest kompatybilna z gamepadami podłączanymi przez USB do telefonu, co na wpływa pozytywnie na komfort gry. Wbrew pozorom, gra nie wymaga telefonu za 2000 zł. Działa bardzo dobrze na middle-endach, takich jak np. Samsung Galaxy Ace 2. 13 zł, jak na produkcję tego kalibru to nie duża kwota. Zapewni nam na pewno dobrą zabawę.

 

Android 2.2
lub wyższy
12,28 zł.

W trzecim odcinku SPA to już wszystko. Dołożymy wszelkich starań, by w tym tygodniu pojawić się już terminowo, w sobotę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *