Angry Birds Star Wars to kolejna gra od Rovio ze wściekłymi ptakami w roli głównej. Po Angry Birds, Angry Birds Seasons, Angry Birds Rio i Angry Birds Space, fabuła przenosi nas w świat Gwiezdnych Wojen. Po kilku zapowiedziach gry z końcówki października, wreszcie przyszedł czas na premierę Angry Birds Star Wars w Google Play i na innych platformach.

Co tu dużo pisać. Każdy kto chociaż raz grał w którąś część Angry Birds, wie na czym polega rozgrywka. Dowodzimy grupą tytułowych ptaków, a naszym głównym zadaniem jest pokonanie grupy przeciwników, którzy zajęli nasze terytorium. Im więcej zrobimy zniszczeń, tym więcej zdobędziemy punktów. Musimy pamiętać też o tym, że za każdego członka naszej armii, który po walce pozostanie na placu boju, dostajemy 10000 dodatkowych punktów.

W Angry Birds Star Wars poznamy nowych bohaterów i nowe lokalizacje, które są ściśle związane z Gwiezdnymi Wojnami i walką między Republiką Galaktyczną, a Imperium. Każda postać posiada super moce jak lasery, moc Jedi, rozwalające się ptaki, a niektóre mogą posługiwać się również mieczem świetlnym.

Jak już firma Rovio zdążyła nas przyzwyczaić, w najnowszej części gry znajdziemy sporą ilość poziomów, których akacja rozgrywa się na różnych planetach Galaktyki. I tak będziemy mogli walczyć z Ludźmi Pustyni na planecie Tatooine, przedstawicielami Imperium Galaktycznego na Gwieździe Śmierci czy Path of the Jedi. Wkrótce pojawi się również aktualizacja odblokowująca dodatkowe, darmowe poziomy na planecie Hoth.

Gra Angry Birds Star Wars jest dostępna w Google Play na urządzenia z Androidem w dwóch wersjach: standardowej darmowej i płatnej z dopiskiem HD (cena to niecałe 12 złotych). Aktualna wersja oznaczona numerem 1.0.0 do poprawnego działania wymaga system Android w wersji 2.2 lub nowszej.

Oprócz odsłony „androidowej” w grę możemy zagrać na komputerze, urządzeniach Apple i smartfonach z Windows Phone.


źródło: Google Play

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *