Nie ma tygodnia, żeby nie dochodziły do nas nowe wiadomości odnośnie kolejnych urządzeń z serii Galaxy. Koreański producent najwyraźniej chce zapełnić wszystkie luki w segmencie swoimi urządzeniami. Tym razem przyszła kolej na nietypowe urządzenie z ekranem o przekątnej 8 cali.

Nie trudno się domyślić w jaki segment rynku ma trafić nowy Galaxy Note. Tablet zapewne będzie bezpośrednią konkurencją iPad’a Mini (7,9 cala). Premiera urządzenia może nastąpić bardzo szybko, bo już w lutym na corocznej konferencji MWC w Barcelonie.

Numeracja kodowa GT-N5100 pokazuje, że będzie to zupełnie nowy odłam serii Galaxy. Pierwsze informacje wyciekły z portalu SamMobile i pochodzą już z września 2012 roku. Teraz poznaliśmy więcej informacji o tym urządzeniu. Oprócz imponującej specyfikacji warto zaznaczyć, że tablet ten (będzie to tablet czy jeszcze smartfon?) będzie również wyposażony w rysik S Pen, znany z Galaxy Note II czy Galaxy Note 10.1.

Głównym celem giganta z Korei jest wprowadzenie taniego konkurenta dla drogiego iPad’a Mini (cena około 1400 złotych). Trzeba przyznać, że Samsung bardzo szybko reaguje na to co się dzieje na rynku. Miejmy nadzieję, że cena zaskoczy nas pozytywnie.

źródło:   phonearena.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *