Po długiej przerwie mamy dla Was kolejny zbiór ciekawych aplikacji, które zebraliśmy w tzw. SPA – Sobotnim Przeglądzie Aplikacji. W poprzednim przeglądzie pisaliśmy między innymi o czytniku ebooków Woblink i nowym GG. Dzisiaj mamy już 9 odsłonę SPA, która zainteresuje osoby podróżujące komunikacją miejską i lubiące pisać dużo SMS’ów.

1. Temple Run 2
Cena: darmowa

Jedna z najpopularniejszych gier w App Store trafiła do Google Play! Zapewne odniesie nie mniejszy sukces niż na platformie Apple. Poniżej zamieszczam fragment recenzji tej produkcji autorstwa naszego kolegi, Bartka Raka.

… rozgrywka odbywa się w można powiedzieć „podniebnej krainie”. Gra została udoskonalona o szereg nowych przeszkód takich jak np. strumień wody, czy mosty. Oczywiście w grze nadal zbieramy monety podczas biegu i za nie możemy kupować różne zdolności, a także kupić zupełnie nowego gracza.

temple-run-2-01

Jakość grafiki według mnie wzrosła, co jest sporym plusem. Fajnymi dodatkami są liny oraz kolejka, którą sterujemy podobnie jak podczas biegu.

Podsumowując jest to prosta, lecz niesamowicie wciągająca gra. Na pewno polubią ją osoby, które grają na swoim smartfonie lub tablecie poruszając się komunikacją miejską lub po prostu lubiące proste gry, gdyż jak wspomniałem we wstępie świetnie zabija wolny czas.

google-play-pobierz


2. Transportoid
Cena: darmowa (abonament 10 zł./rok)

Kolejną naszą propozycją jest interaktywny rozkład jazdy komunikacji miejskiej dla między innymi Warszawy, Krakowa, Wrocławia. Razem aplikacja zawiera 60 polskich miasta i aglomeracji. Co ważne, program po pobraniu rozkładów może działać w trybie offline, nie narażając nas na koszty transmisji danych.

transportoid

W niektórych miastach bezpośrednio z aplikacji możemy kupić bilet, płacąc przez mobilne płatności mPay lub SkyCash. Dostęp do rozkładów jazdy jest bezpłatny, jednak zaawansowane opcje odblokowujemy kupując abonament za 10 złotych rocznie. Nie jest to duża kwota za aplikację, która znacząco ułatwia życie.

google-play-pobierz


3. FreeMyApps
Cena: darmowa

Hit z iOS. Po zalogowaniu się w aplikacji używając naszego konta na Facebooku zaczynamy zarabianie punktów, które możemy potem wymienić na kupony do Google Play i Amazonu. Wystarczy, że pobierzemy odpowiednie aplikacje ze sklepu Google’a i uruchomimy na 30 sekund (w większości przypadków). Po chwili na nasze konto trafia odpowiednia pula punktów.

free-my-apps

google-play-pobierz


4. Draw Something
Cena: darmowa (wersja bez reklam – 11,19 zł.)

Czwarta pozycja w naszym zestawieniu to społecznościowa produkcja od Zyngi. Jak się domyślacie, gra skupia się na rysowaniu. Dzięki Facebookowi wyszukuje naszych znajomych, którzy również „grają” w tą produkcję.

draw-something

Rozgrywka przypomina lekko „kalambury”. Aplikacja przydziela nam jakieś słowo, a do nas należy graficzne przedstawienie tego naszemu współgraczowi. Największe pole do popisu zapewne mają użytkownicy urządzeń z serii Galaxy Note, dzięki świetnemu stylusowi S Pen.

google-play-pobierz

5. MightyText
Cena: Darmowa

Pisanie wiadomości tekstowych na ekranie smartfonu nie zawsze należy do przyjemności. Wyjściem z takiej sytuacji jest program MightyText. Po jego instalacji na naszym telefonie i powiązaniu go z kontem Google, program staje się „serwerem SMS”, umożliwiającym ich wysyłanie i odbieranie na tablecie lub komputerze, co jest o wiele wygodniejsze.

mighty-text

Niestety, mój Samsung Spica nie mógł „dogadać” się zarówno z MightyText’em zainstalowanym w przeglądarce Chrome, jak i tym na Nexusie 7.

google-play-pobierz

To wszystko co przygotowaliśmy dla Was w dziewiątym przeglądzie. Życzy miłego testowania zaprezentowanych przez nas gier i programów. Postaramy się, by SPA pojawiało się częściej. Jeśli macie jakieś propozycje do kolejnego zestawienia, piszcie na mój adres e-mail: [email protected] lub zostawiajcie komentarze pod tym wpisem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *