Zapewne większość z Was grała, a jeśli nie to na pewno słyszała o serii gier wyścigowych o nazwie Real Racing. Gra z niesamowitą grafiką, która wyciskała siódme poty z naszym smartfonów czy tabletów już niedługo doczeka się kolejnej odsłony. Real Racing 3 będzie dostępny za darmo na urządzenia z systemem Android i iOS za nieco ponad 2 tygodnie.

Fenomen gry Real Racing rozpoczął się w 2009 roku za sprawą studia Firemint, które wydało grę na urządzenia z iOS, początkowo na iPhone’a i iPod Touch, a później w wersji HD na iPad’a. Gra zachwycała grywalnością, ilością dostępnych samochodów i tras, ale przede wszystkich niesamowitą jak na tamte czasy oprawą graficzną. Umożliwiała także rozgrywkę multiplayer do 6 graczy.

Real Racing 2, druga odsłona „wyścigówki” została wydana w grudniu 2010 roku. Gra oferowała jeszcze więcej samochodów (między innymi Ford Shelby Mustang GT500 czy BMW Z4 M Coupe), lepszą grafikę i ogromną frajdę z jazdy. Obecnie grę Real Racing 2 można znaleźć w sklepie Play za trochę ponad 11 złotych.

Tyle w skrócie można napisać o odsłonach gry Real Racing, które pojawiły się do tej pory. Już wkrótce do grupy dołączy kolejna, trzecia odsłona gry, o nazwie Real Racing 3, za którą zabrało się studio Firemonkeys (powstałe z połączenia Firemint i Iron Monkey).

real-racing-3-screen-01

real-racing-3-screen-02

Jak oświadczył wiceprezes Electronic Arts, Nick Earl Real Racing 3 będzie rozpowszechniany w trybie freemium (mikropłatności w grze), ale samą grę pobierzemy na swoje urządzenia za darmo. Co więcej, trzecia edycja gry ma pojawić się w Google Play i App Store jeszcze w tym miesiącu, dokładnie 28. lutego.

Producent zapewnia, że gra przyniesie nam ponad 900 rożnych wyścigów, co przełoży się na ponad 600 godzin rozgrywki. Jak będzie w rzeczywistości, mam nadzieję, że dowiemy się tego już pod koniec tego miesiąca.

real-racing-3-screen-03

real-racing-3-screen-04


źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Real Racing 3 za darmo na urządzenia z Androidem już 28. lutego”

  • Bartek
    13 lutego 2013 at 12:21

    Wolałbym wersję z mikropłatnościami i pełną za 20 zł. Tą z mikropłatnościami sprawdziłbym czy w ogóle działa, a jeśli już, to czy dobrze. W RR2 nie wpakuje 11 zł, żeby się okazało, że działa źle. Sądząc po komentarzach i średniej w Google Play, EA ma gdzieś klientów i mimo narzekania nic nie poprawia (na przykładzie NFS Shift co najmniej już 1,5 roku temu zgłaszane wygasanie ekranu podczas jazdy. Warto poczytać komentarze). Kasa kasa kasa.