Jak wiemy, Google już jakiś czas temu zapowiedziało tzw. Gift Cards, czyli Karty Upominkowe. Miały one być wprowadzone na rynek w niedalekiej przyszłości, ale jak wiemy  rożnie z tym było. Widać jednak, że coś się dzieje, bo kupony są już dostępne w sieci sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii. 

Karty Upominkowe od Google będą działały na zasadzie kuponów. Ten, który ją dostanie będzie miał możliwość „wydania” kuponu w Sklepie Play na różne aplikacje. Google planuje również poszerzyć sklep dodatkowo o między innymi muzykę czy też ebooki lub audiobooki. Nie wiadomo jednak kiedy będziemy mieli możliwość zakupienia tego typu produktów w Polsce.

Ktoś wychodząc ze znajomymi w Wielkiej Brytanii ze sklepu Tesco zauważył czarny kartonik z napisem Google Play, a pod spodem znaczek sklepu Google’a. Była to właśnie Karta Upominkowa, o której pisałem wyżej. Poniżej zamieszczam zdjęcie:

google-play-gift-cards-uk

Karty Upominkowe od giganta z Mountain View są dostępne w wersji 10, 25 oraz 50 Euro. Na zdjęciu, z racji tego że jest to brytyjskie Tesco wartość kuponu jest określona w funtach i dostępne są tylko dwie wersje – £10 i £25. Brakuje więc karty najdroższej, o nominale £50, ale widocznie Tesco miało tylko takie na stanie.

Jak na razie jest to dopiero początek wprowadzania Kart Upominkowych od Google na rynek. Na pierwszy strzał padła sieć sklepów Tesco w Wielkiej Brytanii, ale zapewne  już wkrótce ta usługa pojawi się w innych krajach i sklepach. Które sieci sklepów będą następne? Kiedy pojawią się w Polsce? – tego dowiemy się w przyszłości.

źródło:  AndroidCentral

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Karty Upominkowe od Google dostępne w sklepach Tesco w Wielkiej Brytanii”

  • bartek
    30 maja 2014 at 17:08

    Niech wkońcu w polsce też wprowadzą karty upominkowe