Google już od jakiegoś czasu planowało uruchomienie nowej usługi, dzięki której mielibyśmy możliwość zarządzania swoimi notatkami. W Sklepie Play jest pełno tego typu programów, jak chociażby popularne Evernote czy OneNote, ale widać, że gigant z Mountain View chciał stworzyć swój własny, niepowtarzalny produkt. Dziś do Google Play zawitała aplikacja  Google Keep – nowa usługa od Google, która pomoże nam w tworzeniu szybkich zapisków. 

„Zanotuj szybko to, co akurat chodzi Ci po głowie, by móc później do tego wrócić w dowolnym momencie. Możesz przygotować listę rzeczy do zrobienia, nagrać notatkę głosową lub zrobić zdjęcie i wstawić do niego komentarz. Notatki będą od razu dostępne na wszystkich Twoich urządzeniach – stacjonarnych i przenośnych.” – czytamy w Google Play

Google Keep [źródło: play.google.com]
Google Keep [źródło: play.google.com]

Oprócz zwykłego zapisywania notatek czy tworzenia szybkich zapisków, Keep oferuje nam też dodawanie notatek głosowych i wzbogacanie notatek o zdjęcia. Wszystko to będzie się synchronizować z Dyskiem Google, przez co będziemy mieli szybki dostęp do naszych wpisów o każdej porze i na każdym urządzeniu  – za równo stacjonarnym jak i przenośnym.

Google Keep [źródło: play.google.com]
Google Keep [źródło: play.google.com]

Wyszukiwarkowy gigant udostępnił także krótki, bo trwający niecałą minutę film, prezentujący dzialanie wyżej opisanej aplikacji.

Google Keep możecie pobrać bezpośrednio z Google Play. Program jest darmowy i dostępny na większość urządzeń z systemem Android. Czy skusicie się na nową usługę od Google? Ja już teraz zabieram się za testy.

google-play-pobierz

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *