Samsung Galaxy S 4 to w tej chwili najnowszy smartfon koreańskiego producenta.  Popularna cały czas „S trójka” posiada swojego mniejszego brata – Samsunga Galaxy S III mini, więc dlaczego swojego mniejszego odpowiednika nie miałby mieć obecny flagowiec Samsunga? Dziś do sieci trafiły fotografie, które prawdopodobnie ukazują wersję „mini” Samsunga Galaxy S 4. 

Nowy model z serii Galaxy S z dopiskiem mini ma być zaprezentowany już na przełomie czerwca i marca. Urządzenie będzie posiadać wyświetlacz Super AMOLED qHD (960 x 540 pikseli) i gęstości pikseli na poziomie 256 ppi. Sercem ma być dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,6 GHz, jednak nie wiadomo jeszcze dokładnie jaki będzie to układ.

Jak widać na powyższych fotografiach, Samsung Galaxy S 4 mini do złudzenia przypomina najnowszego flagowca – Galaxy S 4. Model ma być dostępny w dwóch wariantach. Oprócz modelu na jedną kartę SIM, będziemy mogli kupić też model na dwie karty SIM (dual-SIM).  To drugie zapewne trafi na rynek koreański, a my dostaniemy wersję tylko na jedną kartę SIM.

I91905

Jak widać na powyższym zdjęciu, urządzenie działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2.2 Jelly Bean, czyli jest już niemal pewne, że po wyjęciu z pudełka smartfon będzie posiadał właśnie tą wersję systemu. Oprócz nowego Androida, Galaxy S4 mini oferuje najnowszą wersję autorskiej nakładki systemowej – TouchWiz Nature Ux 2.0. Galaxy S 4 mini będzie proawdopodobnie oznaczony numerem GT-I9190.

Galaxy S 4 mini będzie to z pewnością alternatywa dla osób, dla których pełnowymiarowy Galaxy S 4 jest za duży i zbyt drogi. A co Wy sądzicie o Samsungu Galaxy S 4 mini?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *