Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus bez wątpienia jest popularnym urządzeniem w naszym kraju, ponieważ klient mógł liczyć nie tylko na dobrą cenę ale też specyfikację techniczną. Dlaczego mógł? Tablet trafił na rynek pod koniec 2011 roku i obecnie są znikome szanse na spotkanie go w sklepach. Jeżeli jednak posiadacie to urządzenie to mamy dla Was bardzo ważną wiadomość – pojawił się pierwszy oficjalny Android 4.1.2 Jelly Bean! Wielu użytkowników ucieszy pewnie ten fakt, ponieważ jak wiemy tablet był sprzedawany na początku z Androidem w wersji 3.2 Honeycomb, a w późniejszym czasie dostał nowszego Androida w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich. Co zatem wnosi ta nowa aktualizacja?

Samsung ogłosił listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do Androida 4.1.2 Jelly Bean już pod koniec września ubiegłego roku. Wreszcie po kilku miesiącach oczekiwania, koreański gigant rozpoczął proces aktualizacji Samsunga Galaxy Tab 7.0 Plus do systemu Android 4.1.2 Jelly Bean.

Na chwilę obecną dostęp do niej mają jedynie Austriacy, ponieważ to Austria została wybrana na pierwszy kraj, który otrzyma aktualizację. ROM posiada oznaczenie P6200XXMC3 i dostępny jest poprzez OTA (Over-The-Air) jaki i przez program Samsung Kies. Większość osób wybierze pewnie tą pierwszą metodę, ponieważ nie wymaga ona podłączenia do komputera i korzystania z dodatkowych programów.

GalaxyTab-JellyBean

Czego możemy spodziewać się po aktualizacji? Wnosi ona sporo zmian, a do tych głównych z pewnością zalicza się:

 • nowy mechanizm powiadomień
 • zwiększona wydajność i szybkość działania urządzenia
 • dłuższa praca na baterii
 • nowa nakładka systemowa – TouchWiz Nature UX

Po aktualizacji Wasz tablet powinien działać szybciej i po prostu lepiej, a to wszystko dzięki zaimplementowanemu Project Butter, który to jest „wszyty” w najnowszą wersję Androida. W oko „wpadnie” Wam także nowy intefejs, który to Samsung stosuje już od jakiegoś czasu w swoich najnowszych aktualizacjach.

Nie wiadomo jeszcze jednak nic o czasie wprowadzenia nowej wersji Androida w Polsce. Jeżeli jednak jesteście posiadaczami Samsunga Galaxy Tab 7.0 Plus i nie możecie się wstrzymać z aktualizacją, to pobierając to oprogramowanie z tej strony będziecie mogli je zainstalować na swoich urządzeniach. Nie ukrywam jednak, że taki sposób aktualizacji wymaga od użytkownika nieco większego doświadczenia, więc nie polecałbym tego robić początkującym użytkownikom.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 replies on “Samsung rozpoczyna aktualizację Galaxy Tab 7.0 Plus do Androida 4.1.2 Jelly Bean!”

 • ww
  7 kwietnia 2013 at 17:53

  a kiedy w końcu dla note w naszym kraju?

  • Kamil Kłos
   7 kwietnia 2013 at 17:55

   Tego jeszcze nie wiadomo, ale jak wyjdzie to na pewno pojawi się informacja o tym na naszej stronie.

   • morswin
    14 października 2013 at 11:43

    Miesiące lecą a ja w GT-P6201 nadal mam Androida 4.0.4. Czy coś wiadomo kiedy w końcu ta aktualizacja zawita do Polski (ew. Niemiec – bo mam tablet z niemieckeij dystrybucji)?
    Pozdrawiam

 • kamilwasik
  7 kwietnia 2013 at 18:15

  A kiedy dla Galaxy Tab 2 10.1??