Jeszcze na grubo przed premierą Galaxy Note 3 pojawiły się informacje, że nowy tabletofon może być wyposażony w aparat z optyczną stabilizacją obrazu. Jak wiemy tak się jednak nie stało, a w trzecim Note zastosowano tylko programową stabilizację Smart. Nadal jedynym smartfonem z OIS jest Galaxy S 4 zoom i wygląda na to, że przez najbliższy czas nic się nie zmieni.

Optyczna stabilizacja obrazu, która znacznie poprawia wykonywanie zdjęć w ruchu trafia do coraz większej liczby urządzeń mobilnych. Jest we wspomnianym Galaxy S 4 zoom, któremu bliżej do kompaktowego aparatu niż smartfonu, ale typowymi smartfonami z tą technologią mogą pochwalić się inni producencji jak Nokia, HTC czy LG. Najnowsze plotki wskazują na to, że Samsung prawdpodobnie w ciągu najbliższych tygodnii nie dołączy do tego grona.

Serwis ETNews sugeruje, że optyczna stabilizacja obrazu nie trafi do przyszłego flagowca Samsunga Galaxy S 5. Jako powód podaje brak producenta, który będzie w stanie dostarczyć wystarczającą ilość komponentów do urządzeń, które w szybkim czasie sprzedają się w ogromnych ilościach. Jest to trochę rozczarowujące, bo wszystko na to wskazuje, że w 2014 roku, każdy producent będzie miał w swojej ofercie topowy model wyposażony w OIS.

A może będzie zupełnie na odwrót? Galaxy Note 3 miał mieć optyczną stabilizację obrazu i ostatecznie jej nie miał. Może z Galaxy S 5 będzie inaczej? Pierwsze plotki wskazują, że nie będzie posiadał OIS, a w dniu premiery dowiemy się, że jednak ma? Byłoby miło 😉 A Wy jak obstawiacie?

źródło: ETNews przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S 5 bez optycznej stabilizacji obrazu?”

  • BOmba
    31 października 2013 at 22:19

    Jak jest krótki czas migawki przy dobrej matrycy to do zdjęć stabilizacja w ogóle jest niepotrzebna. Za to przy kręceniu filmików różnica jest niezaprzeczalna.