Samsung jako jeden z pierwszych pokazał swoje zegarki. Co więcej, ostatnio informowaliśmy, że koreański producent w tej kwestii radzi sobie bardzo dobrze. 71% urządzeń na rynku to smartwatche Samsunga. To czego nie można odmówić Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit to funkcjonalność. Mają masę różnych mniej lub bardziej przydatnych bajerów. Robienia zdjęć zegarkiem czy rozmawianie przez niego stało się mniej abstrakcyjne, a użytkownicy cenią sobie taką funkcjonalność. Największym zarzutem kierowanym w stronę zegarków Samsung jest ich wygląd. Wiele osób nadal nie może się przekonać to prostokątnej koperty i nieco futurystycznego wyglądu. Informujemy, że są to tylko dane pochodzące z informacji patentowych, ale może już nie długo Samsung pokaże coś dla grupy osób, które lubują się w klasycznym wyglądzie zegarków.

U.S. AppFT opublikował kilka ciekawych patentów, które mogą zdradzać jak będzie wyglądać nowy zegarek od koreańskiego producenta. Cóż, nie wygląda to jak kontynuacja serii Gear. Bliżej im wyglądem do Moto 360 czy Android Wear. Chociaż może być to tylko zarys wyglądu nowego urządzenia staje się on bardziej podobny do tradycyjnego zegarka. Szczerze powiedziawszy bardziej podoba mi się nieco futurystyczny wygląd Gear 2, ale to oczywiście kwestia gustu. To co najważniejsze kryje się pod spodem, a dokładnie mówiąc nad zegarkiem.

[nggallery id=408]

Do tej pory zegarki od Samsunga mogliśmy kontrolować za pomocą dotknięć ekranu. Wliczając w to gesty możliwość interakcji jest całkiem rozbudowana. Gdyby jeszcze S Voice było w naszym języku faktycznie bylibyśmy wstanie jeszcze częściej mówić do naszych zegarków niż tylko w czasie rozmowy. Nowe funkcje, które pojawiają się w dokumentach patentowych mówią o sterowaniu zegarka przez gesty nad ekranem czyli coś jak odbieranie połączeń przez machnięcie dłonią nad ekranem w smartfonie. To może mieć swoje zastosowanie i faktycznie skoro przyjęło się w telefonie dlaczego nie w zegarku? Bardzo często odbieram w ten sposób połączenia lub przewijam kolejne zdjęcia w galerii. Kolejnym dodatkiem może być wykonywanie gestów/ruchów przed kamerą w zegarku oraz samym zegarkiem. Ciekawe piktogramy, które pojawiają się w dokumentacji są QR kody wyświetlone na ekranie czy znaczek klucza. Możliwe, że zegarek będzie mógł też otwierać zamki przez dotknięcie tarczy do czujnika. Takie rozwiązanie stałoby się bardzo popularne moim zdaniem. Nie zapominajmy, że są to tylko patenty i takie urządzenie może się nawet nie pojawić. Dobrze jednak wiedzieć, że coś dzieje się w sferze smartwatchy i kolejne urządzenia mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Zbiór i opis (ENG) wszystkich patentów macie w źródle.

Źródło: SammyToday

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *