Dwa nowe zegarki Samsunga – Gear 2 i Gear 2 Neo, które zostały zaprezentowane na tegorocznych targach MWC w Barcelonie pracują pod kontrolą systemu Tizen. W połowie tego miesiąca pojawiły się informacje, że Galaxy Gear otrzyma aktualizację, która zamieni Androida na nowy system, choć nie było wiadomo kiedy dokładnie się to stanie. Jak się okazuje, nie musieliśmy długo czekać.

Samsung udostępnił Tizena dla Galaxy Gear. To chyba najważniejsza informacja dzisiejszego dnia dla wszystkich posiadaczy pierwszego smartwatcha Samsunga. Platforma Tizen, specjalnie przygotowana pod mały ekran i funkcje zegarka sprawia, że nowe zegarki znacznie dłużej działają na baterii (nawet do 4-5 dni), co w przypadku Galaxy Gear przy typowym używaniu nie było możliwe.

Nowa aktualizacja dla Galaxy Gear zupełnie odmienia to urządzenie i sprawia, że zegarek staje się bardziej funkcjonalny. Użytkownicy dostaną czysto software’owe dodatki jak Monitor snu czy Zestaw ćwiczeń. Tak przynajmniej wynikało z filmu, który pokazuje zmiany i nowości po aktualizacji. Oczywiście nie będziemy mogli mierzyć pulsu czy przełączać kanałów w TV, ze względu na braki sprzętowe w postaci pulsometru i diody IR.

Oprogramowanie zostało oznaczone jako V700XXUCNE9, a cała paczka zajmuje 211,1 MB (aktualizacja pewnie znacznie mniej). Aktualizacja jest XEO, więc powinna być już dostępna na waszych zegarkach. Sprawdźcie sami i jak najszybciej dajcie nam znać.

Aktualizacja: Wrzucam kilka zdjęć z procesu aktualizacji dzięki Piotrowi.

[nggallery id=418]

 źródło: Samsung Updates

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Samsung Galaxy Gear otrzymuje aktualizację do Tizen!”

  • AT
    30 maja 2014 at 15:45

    Jeśli to zmienia cały system na zupełnie inny, to nie ma czegoś takiego, jak aktualizacja, która miałaby ważyć mniej. Jeśli to będzie w postaci aktualizacji różnicowej, to będzie miała bardzo podobny – duży – rozmiar.

  • seba
    30 maja 2014 at 19:06

    Prosiłbym o opis nowych funkcji i czy wogole opłaca się aktualizować z null romu gdzie funkcjonalność geara jest o wiele większa.