Sprzęt sprzętem, nowa technologia nową technologią. Samsung stara się wykraczać poza ramy producenta urządzeń elektronicznych. Szeroka akcja promocyjna aktywnego trybu życia ma na celu coś więcej niż przedstawienie nowych funkcji związanych z S Health. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowy tryb życia, a dane są niestety niepokojące i warto się im przyjrzeć

Szybkie życie, presja i stres związany z codziennymi obowiązkami niekorzystnie wpływa nasze zdrowie. Badania przeprowadzone na zlecenia firmy Samsung jasno pokazują, że więcej mówimy niż robimy. Sam daleko nie muszę szukać, od wielu miesięcy zabieram się z powrotem do biegania. Wyniki pokazują, że 60 % z nas deklaruje, że chce żyć zdrowo, ale tylko ok 38 % rzeczywiście podejmuje jakieś starania w tej kwestii i to tylko raz w miesiącu. Intensywny wysiłek fizyczny deklaruje tylko 12 % ankietowanych co jest bardzo małym odsetkiem. Tu wracamy do urządzeń bo 27 % Europejczyków używa do monitorowania swojej aktywności fizycznej urządzeń i aplikacji do tego stworzonych. Niestety 54 % z nich nie jest zadowolona ze swoich rezultatów i rezygnuje z założonego planu.

Samsung postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom i zarówno w Samsungu Galaxy S5 jak i zegarkach Gear Fit, Gear 2 i Gear 2 Neo zaimplementował aplikację S Health 3.0. Dodatkowo urządzenia posiadają pulsometr, krokomierz i inne sensory, które mają pomóc w dbaniu o kondycję i motywować do uprawiania sportu. Urządzenia, które są z nami cały czas w prosty i przejrzysty sposób dostarczają cyfrowe porady treningowe wraz z możliwością przeglądania naszych postępów. Nie zapominajmy o kampanii pieknieproste.pl gdzie lekkoatlecistka Anna Jagaciak podpowiada jak dbać o zdrowie i formę.

anna-jagaciak-pieknieproste-pl-2

„Badanie zostało przeprowadzone przez Kandace International na zlecenie Samsung na grupie 920 respondetów z Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec.”

Cieszy fakt, że koreański producent inwestuje czas, energię i środki w kampanie społeczne, które są ewidentnie stworzone w celu poprawy naszego stylu życia. Smartfony i zegarki to urządzenia, które są z nami nieustannie i to one odegrają kluczową rolę w naszym bezpieczeństwie czy kwestiach zdrowotnych.

Źródło zdjęć i informacji: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *