Wielokrotnie słyszeliśmy nieprawdziwe informacje związane z Samsung KNOX. Wcześniej informowaliśmy o rzekomych lukach w bezpieczeństwie, a dziś chcemy zdemmentować plotki, które pojawiły się na ostatnio w serwisie SamMobile. Artykuł, który pojawił się na łamach portalu mówi o porzucenia projektu KNOX przez koreańskiego producenta. Ile jest w tym prawdy?

Samsung KNOX to kompleksowe narzędzie zapewniające bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, które swój debiut w Polsce zanotowało pod koniec ubiegłego roku. Najnowsza odsłona KNOX pozwala rozdzielić zawartość urządzenia na dwie części – prywatną, do której użytkownik ma pełny, swobodny dostęp i silnie szyfrowaną, bezpieczną część służbową. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może używać jednego urządzenia do dwóch celów, nie martwiąc się o bezpieczeństwo przechowywanych danych w części biznesowej przy jednoczesnym dostępie do wszystkich funkcji, aplikacji i możliwości ze sfery osobistej.

Według serwisu SamMobile powołującego się na artykuł w Forbes, Samsung ma zrezygnować z platformy KNOX na rzecz rozwiązań w samym systemie Google. Postanowiliśmy zapytać ile rzeczywiście jest w tym prawdy. Poniżej przedstawiamy Wam oświadczenie Rzecznika Samsung Polska Olafa Krynickiego:

Samsung jest zaangażowany w długofalową ewolucję bezpieczeństwa mobilnego i ciągły rozwój rozwiązania Samsung KNOX. Mimo iż Samsung dzieli się elementami technologii KNOX na rzecz całej społeczności użytkowników systemu Android i klientów biznesowych, to Samsung KNOX pozostaje wciąż najbezpieczniejszą platformą opartą o Androida – zarówno w warstwie sprzętowej, jak i aplikacji. Samsung będzie kontynuować współpracę z partnerami, aby udostępnić system KNOX wszystkim naszym klientom. Lista naszych klientów ze szczebla korporacyjnego i rządowego wciąż szybko rośnie i stanowi to dowód na nasze zaangażowanie w dostarczanie pożądanych na rynku i bezpiecznych urządzeń mobilnych do wszystkich branż. Co więcej, Samsung posiada w swojej ofercie zróżnicowany i wysoce wartościowy pakiet usług korporacyjnych takich jak KNOX EMM i KNOX Marketplace, które pozwalają nam dostarczać klientom najbezpieczniejsze i najbardziej odpowiednie rozwiązania z zakresu zarządzania urządzeniami mobilnymi.

Jak widzicie Samsung nie zamierza rezygnować z rozwiązania, które tworzy od dłuższego czasu i chroni miliony urządzeń. Samsung KNOX będzie nadal rozwijany i dostępny w nowych urządzeniach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *