Obecnie stosowane ekrany w najnowocześniejszych smartfonach przeszły długą drogę ewolucji – poprawiono w nich jasność, kontrast, nasycenie kolorów czy zmniejszono ich grubość. Jednak teraz najbardziej oczekiwane są elastyczne wyświetlacze. Każdy z nas chciałby mieć rewolucyjny telefon z giętkim przednim panelem, bo nie tylko robiłby niezwykłe wrażenie, ale być może byłby bardziej odporny na uszkodzenie. Wygląda na to, że wprowadzenie urządzenia z tak innowacyjnym ekranem planuje Samsung.

Niedawno informowaliśmy Was o opatentowaniu nazwy „Galaxy Note Edge”, która miała zostać przydzielona nowemu urządzeniu z elastycznym wyświetlaczem (przynajmniej tego można oczekiwać po nazwie). Co ciekawsze pierwsze prototypowe giętkie ekrany zostały pokazane w grudniu 2012 roku oraz na targach CES w 2013. Jednak z czasem słuch o nich przepadł. Ożywienie całego rynku nastąpiło wraz z premierą Samsunga Galaxy Round oraz LG G Flex, które posiadały lekko zakrzywione wyświetlacze. Niestety, dalej to były „normalne” (o ile można je tak określić) telefony, których wyświetlacze nie charakteryzowały się nadzwyczajnymi możliwościami wygięcia. Podobno zupełnie nowe modele mają zostać pokazane jeszcze w tym roku. Co na to wskazuje?

Patenty mówią nam całkiem sporo. Można z nich przede wszystkim wywnioskować to, nad czym dany producent obecnie pracuje czy co zamierza wprowadzić w najbliższym czasie. Nie jest to jednak pierwsza informacja z Amerykańskiego Biura ds. Patentów oraz Znaków Towarowych, które pojawiły się w sieci, bo już w 2013 roku pisaliśmy o rejestracji podobnych pomysłów.  Poniżej znajdziecie najnowsze patenty dotyczące składanego wyświetlacza. 

Czy na targach IFA 2014 oprócz gwiazdy wieczoru, czyli Samsunga Galaxy Note 4, poznamy również nowe urządzenie z elastycznym wyświetlaczem? Mało prawdopodobne, ale możliwe. Ja cichłbym chociaż na żywo zobaczyć elastyczne prototypy. To już byłoby coś.  A Wy co sądzicie o giętkich telefonach? Kiedy tak naprawdę się pojawią? Dajcie znać co myślicie w komentarzach.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung patentuje składany wyświetlacz!”

  • Px
    19 sierpnia 2014 at 13:11

    cichłbym