Samsung jest firmą, która wytycza nowe trendy w mobilnej technologii, która napędza tym samym konkurencję do podejmowania działań. Południowokoreańska firma, ma także w swoim asortymencie sporo urządzeń. Jak wiadomo konkurencja z roku na rok jest coraz silniejsza, więc nie dziwi, że Koreańczycy pracują nad nowymi urządzeniami, które będą się wyróżniać właśnie na tle wspomnianej konkurencji. Dzisiaj dowiadujemy się, że Samsung opatentował kilka nowych urządzeń.

Wczoraj 19. sierpnia Samsungowi przyznano sześć patentów odnośnie wyglądu i opisu nowych urządzeń. Trzeba zaznaczyć, że choć koreański producent uzyskał patenty, nie musi to oznaczać, że zobaczymy te urządzenia na rynku. Takie informację dają nam tylko namiastkę tego w jakim kierunku firma ma zamiar podążać.

Kiedy pisałem o tym, że Samsung kontynuuje pracę nad wygiętymi wyświetlaczami wspomniałem, że Galaxy Round nie podbił rynku. Pisałem także, że Samsung nie ma zamiaru poddać się w tej kwestii. Wydaje się zatem, że największy na świecie sprzedawca smartfonów będzie kontynuował pracę nad drugą generacją Galaxy Round, ponieważ urządzenie przedstawione na zdjęciach ma ten sam wklęsły wyświetlacz.

Innym ciekawym patentem, odnośnie wyglądu jaki otrzymał Samsung jest urządzenie bardzo podobne do smartwatcha Motoroli, czyli Moto 360. Jak widać, na pasku zegarka została prawdopodobnie umieszczona kamera, a sama tarcza smartwatcha jest okrągła, a nie kwadratowa jak w obecnych Gear’ach. Sądząc po tych informacjach, możemy przypuszczać, że Galaxy Solo, który ma zostać pokazany podczas konferencji Samsunga, może być właśnie okrągły. Więcej o tym patencie przeczytacie tutaj.
Trzeci patent Samsung jest niezwykle ciekawy, bo mocno nawiązuje do „jabłkowej” konkurencji. Urządzenie na poniższych grafikach posiada okrągły przycisk Home, który jest umieszczony pod ekranem, nawiązujący tym samym do przycisku znanego z iPhone’ów. Poza tym widać cechy podobne do Galaxy Alpha, gdzie mamy „płaską” obudowę i ramki wokół urządzenia.
Czwarty patent Samsunga pokazuje nam urządzenie, które wydaje się być częścią czegoś większego. Jedno ze zdjęć przedstawia smartfona umieszczonego w innym urządzeniu, jakim jest zapewne tablet. Takie rozwiązanie zastosował ASUS w swojej serii PadFone i widocznie Samsung chce mieć coś podobnego w swojej ofercie. Galaxy S5 lub Galaxy Note 3 połączony z tabletami z serii Galaxy Tab S lub Galaxy Note to byłby coś! Nie uważacie?
Na kolejnych grafikach przedstawione zostało urządzenie, które zbytnio się nie wyróżnia, może po za jednym elementem. Wydaje się, że po bokach umieszczone są głośniki stereo. Co może też zastanawiać to pasek z tyłu obudowy, który dzieli urządzenie na pół. Ze zdjęć widać także, że smartfon nie ma sprzętowego przycisku Home  pod ekranem.
Ostatni patent pokazuje urządzenie o bardziej zaokrąglonych rogach niż poprzednie urządzenia. Czyżby to powrót do czasów Galaxy S III i smartfonu „inspirowanego naturą”? Całkiem możliwe, że jest to budżetowy smartfon, ale nie ma co do tego pewności. Samo urządzenie wygląda raczej standardowo i niczym się nie wyróżnia. Widać, że urządzenie jest zdecydowanie grubsze u dołu niż u góry i posiada fizyczny przycisk Home.
Zadowalający jest fakt, że Samsung projektuje nowe urządzenia i chce dać większą szansę klientom przy wyborze odpowiedniego sprzętu dla siebie. Takie informacje jakie do nas dotarły pokazują również, że Koreańczycy działają na wielu frontach i nie skupiają się tylko i wyłącznie na swoich flagowcach, ale tworzą coś zupełnie nowego lub ulepszają inne urządzenia.
A Was, który patent najbardziej zaintrygował?
źródło: USPTO przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung ma kilka nowych patentów na urządzenia. Szykuje się Galaxy Round 2 oraz konkurencja dla Moto 360 i urządzeń PadFone?”

  • Grzesiek
    21 sierpnia 2014 at 21:22

    Ciekawe co by było gdyby samsung opatentowal okrągły przycisk jak u Apple. Swoją drogą znalazłem kibel, którego przycisk od spluczki wyglądał dokładnie jak przycisk fizyczny w IPHONE 5S