Już rok temu Samsung pokazał światu odświeżoną rodzinę swoich aparatów. Samsung NX, bo o nich mowa, doczekały się wówczas usprawnień aparatu oraz co ciekawsze, przeszły na zupełnie nowy system – Tizen. Te wszystkie modernizacje sprawiły, że obecnie koreański producent ma w swojej ofercie jedne z najlepszych bezlusterkowców. Jednak już w połowie września, Koreańczycy odnowią cały swój asortyment dla fotografów.

Cała impreza poświęcona nadchodzącym NX-om, ma się odbyć 15. września w Kolonii w Niemczech. Dlaczego Samsung zdecydował się pokazać swoje aparaty tam, a nie na targach IFA? To wszystko dlatego, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się tam ważna impreza – Photokina 2014. Cała konferencja ma trwać pięć dni, od 16 do 21 września. Co ważniejsze, w tym roku będzie to niezaprzeczalnie największe wydarzenie na rynku fotografii. Zresztą pierwsza Photokina została zorganizowana w 1950 roku. W dodatku prawie wszyscy czołowi producenci pokażą na nim swoje najlepsze produkty. Jednak wróćmy do wyrobów Samsunga.

Według mnie, w nowych aparatach Smart NX możemy spodziewać się kolejnych modernizacji matryc – powinny zostać odrobinę powiększone oraz dostać więcej megapikseli. Oczywiście również Tizen doczeka się kolejnych modyfikacji. Uważam, że nic więcej nie można stwierdzić z bieżących informacji, które są nadzwyczaj skromne. Jak dla mnie, aparaty od Samsunga są już obecnie świetne.

Ja już nie mogę się doczekać, zarówno IFA 2014, jak i tej imprezy. Czy nowe smart-aparaty podbiją rynek? Co zostanie w nich poprawione? A może będą kompatybilne z nowymi Gearami? Wiemy jedno, seria NX zmieni się na lepsze i to już niebawem.

źródło: Samsung Tomorrow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *