Każdy chyba się ze mną zgodzi, że walka w sądach między największymi firmami technologicznymi odnośnie patentów odbija się najbardziej na końcowych odbiorcach, czyli na nas konsumentach. W sierpniu pojawiła się informacja, że firma Samsung i Microsoft planuje porozumieć się w sprawie swoich patentów poprzez podpisanie tak zwanego traktatu pokojowego, który ma zakończyć trwającą już od dłuższego czasu wojnę patentową między tymi firmami. Takie działanie z pewnością byłoby korzystne dla obu gigantów, którzy korzystają nawzajem ze swoich patentów.

Trzeba jednak zaznaczyć, że patenty to bardzo delikatny temat, nie tylko dla Samsunga i Microsoftu, ale także dla innych producentów. Wiadomo, że każda firma swoich patentów broni i jest to zrozumiałe. Chodzi tutaj o bardzo duże pieniądze. Każdy chce mięć tą jedyną niepowtarzalną funkcje, która może zachęcić przyszłych klientów do wyboru właśnie ich rozwiązań. Współpraca w tym zakresie między obydwoma firmami może już wkrótce stać się faktem. Dlaczego?

Nowe informację mówią o tym, że CEO obu firm, Lee Jae-yong z Samsunga i Satya Nadella z Microsoftu, spotkali się w celu omówienia poprawy stosunków między dwoma gigantami. Takie dane zostały przekazane przez pracownika Samsunga, który zdecydował się zostać anonimowy. Co ciekawe, tajemnicze źródło ujawnia, że Samsung nie uważa Microsoftu za rywala. Osobiście nie biorę tej informacji za prawdziwą, ponieważ uważam, że Samsung jest tak dojrzałą firmą i zdaje sobie sprawę jak poważnym graczem jest Microsoft. Ich platforma Windows Phone zdobywa, powoli, ale jednak, coraz więcej użytkowników i zajmuje trzecią pozycję wśród najpopularniejszych systemów operacyjnych jakie są w smartfonach. A jak wiemy Samsung pracuje nad swoim systemem Tizen dla budżetowych smartfonów, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Jeśli w ogóle doszło do spotkania to możliwe, że obaj panowie omówili jeszcze wiele innych kwestii, które nie zostały ujawnione, bo nie wierzę w to, że spotkali się tylko w tej jednej sprawie. Nie zmienia to jednak faktu, że takie porozumienie między Samsungiem, a Microsoftem wyszło by na dobre, nie tylko dla nich samych, ale również dla konsumentów.

źródło: KoreaTimes przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *