Blackberry jest dla wielu synonimem biznesowych telefonów. Nawet teraz, w dobie prawdziwych wielofunkcyjnych smartfonów, Kanadyjczycy nadal produkują urządzenia, która mają wiele rozwiązań dla sektora B2B. Niedawno producent wypuścił aktualizację systemu do wersji 10.3.1. Jakie zmiany wprowadza? 

Najnowszy update jest przeznaczony dla następujących smartfonów od Blackberry: Z3, Z10, Z30, Q5, Q10, a także Porsche Design P’9983 oraz P’9982. Warto napisać o zmianach. Przede wszystkim Kanadyjczycy dodali parę naprawdę przydatnych funkcji jak Blackberry Blend, które pozwala nam odczytywać powiadomienia i wszelkie inne dane z telefonu na naszym komputerze. Jednak moim zdaniem najważniejszą zmianą jest wprowadzenie Amazon AppStore. Takie rozwiązanie spowoduje, że nikt nie będzie mógł narzekać na ilość aplikacji dostępnych dla platformy Blackberry OS. Zapowiedzi o działaniu aplikacji z Google Play wreszcie się ziściły.

Dla smartfonów z fizyczną klawiaturą QWERTY wprowadzono nowy system skrótów. Do danego przycisku, możemy przypisać np. otwarcie danej aplikacji lub przejście do ostatniej wiadomości. Uważam, że jest to bardzo praktyczne. Blackberry wprowadziło również zaawansowany tryb oszczędzania baterii, który ma poprawić czas pracy nawet do 15 %. Jestem ciekaw, jak będzie to wyglądać w praktyce.

Modernizacje objęły także aplikację aparatu. Od teraz smartfon proponuje użytkowniku zastosowanie danego trybu fotografowania i znacznie szybciej wykrywa twarze. Co ważniejsze, Blackberry wprowadziło możliwość robienia zdjęć podczas kręcenia filmów. Zmiany nie ominęły też odtwarzacza multimediów. W programie przygotowano 17 różnych ustawień equalizera. W dodatku możemy wybrać nasze ulubione piosenki, filmy czy zdjęcia, które możemy edytować w np. Story Maker.

Na koniec chciałbym wspomnieć o BlackBerry Assistant. Jest to zwykły asystent głosowy, który podobnie działa  jak S Voice, Siri czy Cortana. Możemy mu dyktować treść maili, ale nie to jest wyróżnikiem tej aplikacji. Otóż reaguje odpowiednio do naszego zachowania. Przykładowo, jeżeli wpisujemy coś na klawiaturze, asystent odpowiada cicho. Pytaniem pozostaje, jak to rozwiązanie sprawdzi się na co dzień.

Myślę, że warto zaktualizować swoją „jeżynkę” do Blackberry OS 10.3.1. Bez wątpienia jest to wartościowa aktualizacja, która wprowadza szereg usprawnień oraz nowych funkcji. Prawdziwą wisienką na torcie jest dostęp do Amazon AppStore oraz nowy asystent głosowy.

źródło: Blackberry

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *