Apple Pay cieszy się w Polsce dużą popularnością. Nasz kraj od początku był bardzo otwarty na nowe technologie płatnicze, co powoduje, że innowacyjne rozwiązania chętnie są wdrażane także nad Wisłą. Polacy pokochali płatności bezgotówkowe, czego dowodem niech będzie BLIK, który rok za rokiem odnotowuje większą ilość transakcji. Coraz większą konkurencję dla niego stanowi Google Pay oraz rozwiązanie płatnicze od Apple – Apple Pay, które jeszcze w tym miesiącu zostanie udostępnione posiadaczom kart w Millennium Bank.

Oczywiście, skorzystać z tej usługi płatniczej będą mogli wyłącznie posiadacze urządzeń Apple, czyli smartfonów, tabletów i smartwatchy, choć również niektórych MacBooków. Pełna lista wspieranych urządzeń znajduje się na oficjalnej stronie Apple.

Apple Pay
Apple Pay / fot. Apple

Na obecną chwilę, Apple Pay w Polsce obsługiwane jest w dziesięciu bankach, jednakże już niebawem lista ta rozszerzy się o następne pozycje. W kolejce oczekuje już Millemnium Bank, który dołączy do tego grona do końca lutego, przynajmniej tak wynika z wypowiedzi Jao Bras Jorge, który pełni funkcję szefa polskiego oddziału Banku Millennium.

Prace wdrożeniowe są bardzo zaawansowane. Nasi klienci będą mogli korzystać z Apple Pay prawdopodobnie jeszcze w lutym. W najgorszym wypadku usługa trafi do nich w pierwszych dniach marca – powiedział Joao Bras Jorge.

Wydawać by się mogło, że ucieszyć mogą się również użytkownicy oczekujący na Google Pay, ale niewiele wskazuje na to, że tak się stanie. Do tej pory nie uruchomiono tej usługi w Banku Millennium i najprawdopodobniej prędko się to nie zmieni. Posiadacze urządzeń opartych na systemie Android mogą korzystać z płatności HCE, a bank dzięki temu omija prowizje, które w przypadku korzystania z Google Pay musiałby płacić na rzecz Google.

W przypadku Apple, sytuacja jest inna, ponieważ Apple Pay to jedyna opcja płatności zbliżeniowych z wykorzystaniem urządzeń z Cupertino. Zamknięty system Apple często irytuje użytkowników, jednakże z biznesowego punktu widzenia, przynosi firmie wiele korzyści.

Będzie korzystać z Apple Pay w tym banku? W ogóle korzystacie już z płatności zbliżeniowych czy być może jesteście wierni tradycyjnej formie?

Zdjęcie główne pochodzi z Wikipedii

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *