Wszędzie gdzie się da ustawiam ciemny tryb interfejsu bądź konkretnej aplikacji. Z mojego punktu widzenia, ciemniejszy ekran to nie tylko korzyść dla wzroku, ale również dla baterii. Wydaje się, że zaczęli zauważać to także deweloperzy, którzy coraz częściej implementują taką funkcję do swoich urządzeń oraz aplikacji. Ostatnio głośno było o trybie nocnym w aplikacji Messenger oraz w najnowszym MIUI 10. Facebook idzie za ciosem, lecz chyba nie w tym kierunku, jakiego oczekiwaliby sami użytkownicy.

W ostatnim czasie rozpoczęły się testy nowego interfejsu aplikacji Facebook dla androidowych urządzeń. Po pierwszych screenach, które znalazły się w sieci widać, że społecznościowy gigant zamierza zrezygnować w całości z niebieskich elementów, porzucając je na rzecz bieli. Ciężko ocenić sens takiej zmiany, jednakże na razie jeszcze nie możemy być pewni, że kolor ten finalnie trafi do wersji aplikacji znajdującej się w Google Play.

A wygląda to tak:

Na chwilę obecną nie ma możliwości, aby uruchomić tryb „bieli” na własnym urządzeniu. Nowy design aplikacji pojawia się u wybranych użytkowników, a więc o wcześniejszych testach możemy pomarzyć. Nie mniej jednak, nie uważam wprowadzonych zmian za przełomowe, choć bez wątpienia można nazwać je nieco odważnymi. Pozbycie się charakterystycznego niebieskiego koloru przez Facebooka, to bez wątpienia decyzja, której mało kto mógł się spodziewać.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu Pixabay

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *