Rovio jest wiodącym producentem gier na urządzenia mobilne. Do najbardziej popularnych pozycji tej firmy należą takie tytuły jak Amazing Alex, Bad Piggies czy znana wszystkim seria Angry Birds. To właśnie za sprawą tej ostatniej firma Rovio stała się rozpoznawalna i wybiła się na wyżyny branży gier mobilnych, bo licznik pobrań „wściekłych ptaków” idzie już w miliardy. Fińska firma nie spoczywa na laurach i szykuje nowy hit, który tym razem niewiele będzie miał wspólnego z fizyką i zagadkami. 

The Croods – tak ma się nazywać najnowsza gra od Rovio, oparta na animowanym filmie Dreamworks o tym samym tytule. Opowiada ona o prehistorycznej rodzinie, gdzie głównym bohaterem będzie Grug, a jego celem pomaganie rodzinie. Gracz będzie miał do wykonania wiele zadań o zróżnicowanym poziomie trudności. Wszystko będzie się toczyć w kolorowym, animowanym świecie.

Gra The Croods ma być oficjalnie wypuszczona już 14. marca (hmm… w dniu premiery Galaxy S IV) i dostępna na system Android i iOS. Jak na razie nie wiadomo jeszcze ile dokładnie będzie kosztować, ale można przypuszczać, że nie będzie to wygórowana kwota. Bardzo prawdopodobne, że grę pobierzemy za darmo, ale będziemy mieli do czynienia z reklamami. Poniżej zamieszczam krótki trailer, który zapowiada grę The Croods:

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “The Croods – nowa gra od Rovio już niebawem na urządzenia z Androidem (wideo)”

  • Kamil Kłos
    20 marca 2013 at 14:03

    Gra już jest dostępma do pobrania w Sklepie Play! 🙂