Twitter jest bardzo popularnym serwisem społecznościowym. Udostępnia on użytkownikom funkcję mikroblogowania, dzięki której mogą odczytywać i odpisywać na tak zwane tweety. Serwis Twitter zyskał dużą popularność wśród osób, które nie mogą żyć bez Internetu i często wymieniają informacje między znajomymi i osobami, które ich „śledzą” . Jak wiemy, Twitter doczekał się już jakiś czas temu aplikacji mobilnej, dzięki której bezpośrednio możemy tweetować z naszych mobilnych urządzeń. Według niektórych użytkowników aplikacja była po prostu brzydka (co jest oczywiście kwestią gustu), ale też mało intuicyjna w obsłudze, przez co korzystali oni z lepszych zamienników. Na całe szczęście nie trzeba już tego robić, bo do Sklepu Play trafiła aktualizacja Twittera, która spory rzeczy zmienia na plus. 

Twitter od ostatniego czasu zaczął szwankować, ponieważ większość osób ma problemy z wyświetlaniem ilości swoich tweetów, obserwowanych lub obserwujących nasz profil. Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda opisywany przeze mnie wyżej błąd.

twitter

Zdaję się, że twórcy tego serwisu jak i samej aplikacji na platformy mobilne, chcą „przykryć” nieco ten problem, aktualizując swoją autorską „apkę”. Myślę, że tym razem przyłożono do tej pracy trochę więcej wysiłku, jednak oceńcie to sami. Tak prezentuje się całkowita lista zmian:

  • Nowy, świetny wygląd i doskonała współpraca z systemem Android 4.0+.
  • Płynna, nieprzerwana nawigacja między ulubionymi składnikami Twittera — wystarczy raz przesunąć palcem.
  • Łatwiejszy kontakt ze znajomymi i dołączanie do rozmów dzięki podpowiedziom dotyczącym @nazwy użytkownika i #tagu pojawiającym się podczas wyszukiwania i tweetowania.
  • Wyszukiwanie, instalowanie i uruchamianie ulubionych aplikacji z tweetów.
  • Inne poprawki i udoskonalenia.

Pewnie same zmiany Wam nic nie mówią, dlatego napiszę pokrótce o co w tym wszystkim chodzi. Pierwsze co rzuci się Wam w oczy po aktualizacji to nowy wygląd programu. Twitter po lekkim „face-liftingu” wygląda teraz jeszcze bardziej minimalistycznie, a sam interfejs nawiązuje nieco do stylu Holo. Dzięki aktualizacji, aplikacja stała się teraz jeszcze szybsza (to naprawdę widać) oraz intuicyjna, a to dzięki zaimplementowaniu funkcji „przesunięć”. O co mi dokładnie chodzi? Znajdując się przykładowo na stronie głównej, przesuwając palcem w lewo znajdziemy się w reakcjach. Małe, ale przydatne, prawda?

Twitter1

Jak widzicie na powyższym zrzucie ekranu, wygląd uległ dużej zmianie i to według mnie na lepsze. Jest to jednak tylko moja skromna ocena i każdy ten aspekt musi ocenić sam.  Aktualizacja Twittera dla systemów mobilnych była przygotowywania w szczególności z myślą o nowym wyglądzie i poprawie funkcjonalności, ponieważ to właśnie te kwestie zbierały najwięcej złych opinii od użytkowników, którzy korzystali z programu.

Ważne! Aktualizacja, a co za tym idzie wszystkie te nowe usprawnienia i zmiany są dostępne tylko i wyłącznie dla wersji Android 4.0 i wyższej, więc użytkownicy, którzy posiadają na swoim smartfonie system w wersji starszej, po prostu nie otrzymają powiadomienia o nowej wersji. Jeżeli posiadacie jednak wymaganą wersję systemu, to bez problemu możecie ją pobrać za darmo z Google Play.

Czy dzięki tym zmianom, osoby które do tej pory korzystały z zamienników jak na przykład znany wszystkim Falcon, wrócą do „oryginalnej” aplikacji? Mi osobiście nowy Twitter bardzo się podoba, więc nie wykluczone, że będę z niego korzystał na  co dzień. A jak jest według Was? Co myślicie o tej aktualizacji i wprowadzonych zmianach?

google-play-pobierz

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *