Jak zapewne wiecie Sklep Play jest miejscem gdzie można znaleźć tysiące aplikacji dostępnych dla systemu z zielonym robocikiem. Jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z plotkami na temat nowej szaty graficznej mobilnego sklepu giganta z Mountain View. Jak się jednak okazało, słowa te nie były rzucone na wiatr, bo właśnie dziś Google zaprezentowało oficjalnie nowy wygląd Sklepu Play. Jak zatem wygląda Google Play w nowej „skórze”? 

Na oficjalnym blogu Google, który jest poświęcony systemowi Android opublikowano jakiś czas temu informację o planach rozpoczęcia aktualizacji Sklepu Play dla smartfonów i tabletów. Nowa wersja mobilnego sklepu z numerkiem 4.0.25 przyniesie ze sobą garść odświeżonego designu, który jest teraz jeszcze bardziej prosty i ułożony. W nowej wersji brakuje strony głównej Polecane, która została zastąpiona zakładką Najlepsze płatne, do której zostaniemy przekierowani od razu po uruchomieniu aplikacji.

GooglePlay42
Strona główna nowego Sklepu Play

Wygląd? To pozostaje nadal kwestią gustu, a jak wiemy każdy ma swoje zdanie. Jednym nowy sklep się spodoba, inni natomiast powiedzą, że wolą starszą wersję. Zresztą… nie będę się tutaj rozpisywał. Po prostu sami oceńcie po screenach czy Wam się on podoba.

GooglePlay43
Kategorie w nowym Sklepie Play

Aplikacja uruchamia się teraz znacznie szybciej, a działanie samego interfejsu jest bardziej płynne i „gładkie”. Nowy wygląd ułatwia wyszukiwanie aplikacji, ale także ich zarządzenie. Od teraz aby zainstalować wybraną grę czy program nie musimy włączać strony z jej szczegółowym opisem. Wystarczy kliknąć na trzy kropki znajdujące się pod miniaturką i wybrać konkretną opcję – Zainstaluj/Kup lub Dodaj do listy  życzeń. Opcji tej brakowało od początku istnienia sklepu i trzeba przyznać, że zmiana jest jak najbardziej na plus.

Zmiany widoczne są także w ustawieniach i na stronie konkretnej aplikacji, ale można je zaliczyć do tych czysto kosmetycznych. Dodano między innymi możliwość ustawienia hasła, które trzeba wprowadzić przed instalacją płatnych aplikacji czy rozbudowano opcje automatycznej aktualizacji.

Sprawą oczywistą jest to, że w Sklepie Play możemy zakupić różnego rodzaju aplikacje, ale już od jakiegoś czasu zagraniczni użytkownicy mają także dostęp do sporej ilości książek czy filmów. Powstaje, więc pytanie – Kiedy my, Polacy otrzymamy możliwość zakupu tych materiałów? Niestety, na to pytanie nie jesteśmy jeszcze w stanie odpowiedzieć, bo po aktualizacji nadal nie ma dostępu do pełnej oferty Google Play.

GooglePlay41
Ustawienia w nowym Sklepie Play

Aktualizacja ma już w ciągu najbliższych tygodni dotrzeć do użytkowników, którzy posiadają na swoich urządzeniach system Android w wersji 2.2 lub wyższej. Jeżeli jednak nie możecie doczekać się nowej wersji Google Play, możecie ją pobrać stąd i zainstalować na swoich smartfonach. Cały proces nie wymaga uprawnień root’a, a jeśli z jakiś powodów będziecie chcieli zrezygnować z nowej wersji sklepu, to w łatwy sposób ją odinstalujecie z poziomu ustawień i wrócicie do starszej.

Czy podoba się Wam mowy, odświeżony Sklep Play? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

źródło: OfficialAndroid.blogspot.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *