Google Play to drugi po AppStore największy sklep z aplikacjami na inteligentne urządzenia i nie tylko, bo znajdziemy w nim również książki, czasopisma, muzykę i inne materiały. Przez ostatni czas Google wprowadza do niego sporo nowości. Ostatnio pisaliśmy o nowym wyglądzie aplikacji sklepu i usłudze Google Play Games. Tym razem mówimy o nowym interfejsie webowym sklepu oraz możliwości zakupu książek w Polsce.
Po ostatniej zmianie wizerunku mobilnej wersji sklepu Play, Google postanowił wprowadzić identyczny interfejs do wersji przeglądarkowej. Tak więc wchodząc na stronę sklepu znajdziemy duże miniatury materiałów dostępnych do pobrania podzielone na różne kategorie. Cały sklep działa dużo szybciej niż poprzednia wersja, bo strona nie jest w kółko przeładowywana. Oprócz tego interfejs został maksymalnie uproszczony i używanie go nie powinno nikomu przysporzyć problemów.

image
Strona główna sklepu Play [źródło: 2po2.pl]
image
Strona aplikacji w Google Play [źródło: 2po2.pl]

Co może zwrócić naszą uwagę to odnośnik do listy życzeń, która nie była wcześniej dostępna w webowej wersji. Link jest dostępny jedynie przez stronę główną. Również możemy zauważyć opcję wykorzystania kodu upominkowego, ale niestety ta opcja nie działa w naszym kraju.

Drugą nowością o jakiej chciałbym Was poinformować to poszerzeniu oferty Google Play w naszym kraju o książki. Niestety ceny książek są czasami bardzo wysokie, a liczba tytułów w języku polskim jest znikoma, więc osoba, która nie zna dobrze języka angielskiego, nie ma czego tam szukać.

image
Książki w sklepie Play [źródło: 2po2.pl]
image
Google Play Książki [źródło: 2po2.pl]

Jeżeli nie macie jeszcze dostępu do tej części sklepu to wystarczy wyczyścić dane Sklepu Play w Waszym telefonie. Co sądzicie o nowym wyglądzie Google Play?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *