Samsung Galaxy S 4, czyli smartfon o wielu twarzach. To określenie idealnie pasuje do tego urządzenia ze względu na ilość wariantów w jakich możemy go spotkać. Na początku była wersja z układem Snapdragon 600 i ta z autorskim Exynosem 5 Octa od Samsunga. Potem dołączył wariant z obsługą LTE-A i jeszcze mocniejszym Snapdragonem 800 i jakby tego było mało, pojawiły się plotki o Galaxy S 4 z najnowszą jednostką Exynos 5420. Nie wolno zapomnieć też o „czystej” edycji od Google i różnych wersjach kolorystycznych, więc powoli robi się tłoczno. Dzisiaj Samsung potwierdził kolejną odsłonę flagowca i jego mniejszego brata, tym razem ze wsparciem dla podwójnego trybu LTE.

Sieć LTE jest dostępna na całym świecie, ale z racji różnych standardów nie wszystkie urządzenia obsługują ją tak samo. Przykładowo, gdy zakupimy smartfon z obsługą LTE w Chinach, raczej wątpliwym jest, że będzie on prawidłowo działał w Polsce, czy w ogóle w Europie. Dlatego też Samsung postanowił wydać nowe wersje swoich dwóch najnowszych smartfonów – Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini ze wsparciem tzw. dual-mode LTE, czyli obsługi zarówno TDD-LTE i FDD-LTE. Takie rozwiązanie pozwoli użytkownikom na łączenie się z siecią LTE gdziekolwiek na świecie, co w przypadku każdego innego smartfonu jest niemożliwe.

Z dzisiejszymi urządzeniami, które obsługują TDD/FDD LTE, Samsung po raz kolejny pokazuje swoje zaangażowanie, aby doświadczenia i doznania klientów były jeszcze lepsze. Pierwsze urządzenia na rynku, które wspierają TDD LTE i FDD LTE, pozwolą klientom w pełni korzystać z zalet szybkiej bezprzewodowej transmisji danych, bez względu gdzie się znajdują. – powiedział JK Shin, prezes i szef działu IT oraz dywizji Mobile Communications w Samsung Electronics.

Wszystko ładnie, pięknie, ale na koniec nasuwa się pytanie – Czy nie można było stworzyć jednej, „wszystkomającej” wersji smartfonu? Poza dodaniem obsługi dwóch standardów LTE pozostała specyfikacja smartfonów pozostaje taka sama. Nie będę jej po raz kolejny wymieniał, więc zainteresowanych odsyłam do dwóch artykułów – o Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Galaxy S 4 i Galaxy S 4 mini z obsługą dwóch standardów LTE”

 • Azawakh
  1 sierpnia 2013 at 11:01

  No to ja czekan na wersję S4 z radiem FM :), którego brakuje w smartphone ubiegającym się o miano flagowca. Dla mnie S4 bez radia flagowcem nie jest bo rasowy flagowiec musi mieć wszystko w tym i radio FM. Bez niego to tylko namiastka. Za to S4 mini radio FM posiada i kto wie czy nie skieruję swojej uwagi w jego kierunku. Tym bardziej, że posiada również NFC i LTE.

  • Krzysztof Nawrot
   1 sierpnia 2013 at 11:03

   Galaxy S 4 z Exynosem 5 Octa ma radio więc może w tę stronę ;P