Pod koniec października pojawiła się nowa odsłona Google Play (4.4.21), w której dodano wysuwane z lewej krawędzi menu zawierające większość opcji. Zazwyczaj aktualizacje sklepu Play nie wnoszą zbyt wiele nowości, ale nie można tego powiedzieć o najnowszej wersji, która zbliża się wielkimi krokami.

Najnowsza wersja Google Play, która już niebawem zostanie udostępniona dla większości urządzeń z Androidem została oznaczona numerem 4.5.10 i jak nigdy wprowadza całkiem sporo istotnych zmian. Zalicza się do nich zmiany w interfejsie użytkownika jak wprowadzenie okrągłym awatarów czy niebieskich gwiazdek służących do oceniania aplikacji, ale też kanały aktywności, dzięki czemu możemy udostępnić nasze poczynania w sklepie poprzez Google+.

Google Play 4.5.10 [źródło: 2po2.pl]
Google Play 4.5.10 [źródło: 2po2.pl]

Pojawił się też nowy wygląd recenzji, który od teraz umożliwia edytowanie i usuwanie własnych opinii. Musicie się jednak ze mną zgodzić, że najważniejszą zmianą w nowej wersji sklepu jest znacznik, który określa, czy w danej grze występuje system mikro-płatności. Jest to na tyle pomocne i wygodne, że użytkownik jeszcze przed pobraniem danej gry, będzie mógł sprawdzić czy jest ona w pełni darmowa i czy producent umieścił w niej dodatkowe opłaty, ułatwiające rozgrywkę.

[nggallery id=164]

Aktualizacja powinna lada dzień się pojawić, ale jeśli ktoś nie chce czekać, może już teraz pobrać plik APK nowej wersji sklepu Play i wypróbować go na swoim urządzeniu. Plik waży 6,63 MB i można go zdobyć tutaj.

źródło: GappsEarly przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Zbliża się aktualizacja sklepu Google Play do wersji 4.5.10”

  • Radosław
    7 grudnia 2013 at 18:07

    Super 🙂