Następne wielkie urządzenie giganta technologicznego z Korei Południowej nadchodzi wielkimi krokami. Samsung zaczął wysyłać zaproszenia mediom na swoją imprezę, o nazwie już wszystkim znanej, czyli Mobile UNPACKED 2014. Tak jak głosiły wcześniejsze plotki, Samsung zaplanował to wydarzenie na 3. września na godzinę 14:00 w berlińskim Tempodromie.

Oczywiście w zaproszeniu Samsung nie wspomina o Galaxy Note 4 wprost, ale tradycją jest, że Koreańczycy prezentują kolejną generację Note’a właśnie na wrześniowych targach IFA. Możemy być pewni, że głównym bohaterem tej imprezy będzie Samsung Galaxy Note 4. Nie wykluczone też, że na imprezie w Tempodromie poznamy nowe urządzenia „do noszenia”, okulary rozszerzonej rzeczywistości Gear VR i być może jakieś nowe tablety. Wszystkiego dowiemy się już 3. września.

IFA 2014 zaproszenie na UNPACKED 2014
IFA 2014 zaproszenie na UNPACKED 2014 / fot. SamMobile

 

Co wiemy do tej pory na temat czwartej odsłony tabletofonu? Dotychczasowe informację mówią, że Galaxy Note 4 będzie posiadać 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli), procesor Snapdragon 805 o taktowaniu 2,5 GHz lub Exynos 5433 na niektórych rynkach, 3 lub nawet 4 GB pamięci RAM, 16-megapikselowy aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu, czujnik ultrafioletu i Android 4.4 KitKat. Ostatnio jeden wysoko postawiony pracownik Samsunga zdradził mediom, że pracują nad telefonem wykonanym z nowych materiałów. Może chodziło nie tylko o Galaxy Alpha, ale także o Galaxy Note 4. Nowe materiały nie muszą oznaczać tylko i wyłącznie metalu.

Mówiło się również o zastosowaniu elastycznego wyświetlacza w Galaxy Note 4, ale nie przypuszczam, że Koreańczycy zdecydują się na zastosowanie tej technologi w nadchodzącym flagowcu. Przynajmniej teraz. A może się mylę? Kto wie. Tego dowiemy się już za miesiąc. Oczywiście będziemy na targach IFA 2014 w Berlinie, żeby wszystko na bieżąco relacjonować.

źródło: SamMobile przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *