Jak wiadomo, Samsung wydaje bardzo dużo swoich środków na reklamę. Gigant z Korei Południowej inwestuje także sporą kwotę w Igrzyska Olimpijskie, na których oficjalnymi produktami są flagowce modele Galaxy. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że taka sytuacja będzie utrzymywać się jeszcze przez kilka najbliższych lat, o czym poinformował nas Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że oficjalnym urządzeniem Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014, które odbędą się w Polsce został Samsung Galaxy Tab S. Start tej obecnie najważniejszej sportowej imprezy w naszym kraju już pod koniec sierpnia. Z pewnością Mistrzostwa przyciągną mnóstwo kibiców do hal sportowych, ale też przed telewizory. Ta pierwsza grupa będzie miała lepiej, bo nie tylko na żywo będą mogli oglądać zmagania siatkarzy, ale też w między czasie wziąć do ręki najnowsze urządzenia Samsunga, dzięki specjalnym strefom ze sprzętem. W ten sposób Samsung pokazuje, że technologia śmiało łączy się ze sportem. 

Wróćmy jednak do Igrzysk Olimpijskich. Nieznane są koszta reklamy na tak ważnym wydarzeniu jak Olimpiada, więc możemy tylko podejrzewać, ile Samsung w nie inwestuje. Bardzo cieszy fakt, że Koreańczycy postanowili jeszcze bardziej postawić na sport. Samsung będzie miał możliwość przedłużenia umowy, przez o nadal będzie głównym partnerem Igrzysk. Logo i urządzenia Samsunga zostaną pokazane podczas letnich Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, w 2020 w Tokyo oraz podczas zimowej Olimpiady w 2018 roku w PyeongChang (Korea Południowa). Na rozpoczęciu przygotowań do tej wielkiej imprezy w Nanjing w Chinach poznaliśmy plany Samsunga dotyczące sponsoringu wydarzeń sportowych.

W dodatku w notce prasowej wspomniano o rozszerzonej współpracy dotyczącej smartfonów, tabletów, laptopów, komputerów All-in-One, drukarek i reszty sprzętu elektronicznego. Jak dla mnie, wsparcie Igrzysk przez Samsunga jest bardzo dobrym krokiem i z pewnością odwdzięczy się to w sprzedaży. Być może pojawią się specjalne edycje flagowych urządzeń Samsunga w olimpijskich barwach i zestawach. To jeszcze przed nami, a na razie jednak powinniśmy się skupić na kibicowaniu Naszym, podczas Mistrzostw Świata w Siatkówce! Kto wygra mecz?! Polska!

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *