Polska jest chyba jedynym krajem z taką ilością oficjalnych salonów sprzedaży firmy Samsung. W naszym kraju jest ich już ponad dziesięć i myślę, że nawet mało ogarnięty miłośnik smartfonów potrafiłby wymienić chociaż trzy z nich. Są w największych polskich miastach, ale też nietypowych miejscach jak lotnisko. Dotarliśmy jednak do informacji, że kolejnym miastem, gdzie pojawi się samsungowy Brand Store będą… Kielce! 

Pierwszy firmowy salon Samsunga został otworzony w Warszawie (C.H. Arkadia) przeszło dwa lata temu i było to związane z wprowadzeniem do Polski uwczesnego flagowca Galaxy S4. Trzeba też wspomnieć o poznańskim salonie Samsunga, gdzie polską premierę miał Galaxy Note 3 i pierwszy smartwatch Galaxy Gear czy ostatnim Brand Store w nietypowym jak na taki salon miejscu, jakim jest lotnisko Chopina w stolicy. Jeśli informacje, do których dotarliśmy okażą się prawdą, dwunasty salon Samsunga zawita do Kielc.

Jak to się mówi, w Internecie można znaleźć wszystko i nam z pomocą przyszedł jeden z serwisów z ofertami pracy. Co ciekawe, jedna z ofert z regionu kieleckiego dotyczy stanowiska sprzedawcy w salonie Samsung Brand Store (link w źródle), co może nie jednoznacznie, ale jednak wskazuje, że taki salon może powstać skoro szukają do niego pracowników. Ogłoszenie jest świeże, choć termin nadsyłania zgłoszeń minął wczoraj, czyli 25. października. Wiemy też, że operatorem nowego Brand Store będzie iTerra, czyli ta sama firma, która prowadzi salon Samsunga w Białymstoku.

Brand Store w Kielcach / źródło: Pajeczyna
Brand Store w Kielcach / źródło: Pajeczyna

 

Gdzie może być Brand Store? W Kielcach są dwie duże galerie – Galeria Echo i Galeria Korona, ale biorąc pod uwagę popularność i ilość klientów, lepiej wypada ta pierwsza. Strzelam, że to właśnie w Galerii Echo będzie kolejny salon firmowy Samsunga. Zresztą coś jest na rzeczy, bo na poziomie -1 w tej galerii jest wolny jeden salon, chyba na tyle duży, by pomieścić urządzenia Samsunga.

Patrząc na mapę Polski można stwierdzić, że w stolicy województwa świętokrzyskiego po prostu takiego salonu brakuje, bo najbliższy jest dopiero w Krakowie (ok. 120 km) albo Warszawie (ok. 180 km). W związku z tym, Kielce wydają się idealnym miejscem na taką inwestycję i ja będę trzymał kciuki, by się udało. Kiedy? Tego niestety jeszcze nie wiadomo, ale patrząc w przeszłość, otwarciu przeważnie towarzyszyła premiera flagowego urządzenia. Może w styczniu, gdy do Polski trafi Galaxy Note 5? Zobaczymy.

źródło grafiki tytułowej: Wikipedia
źródło: własne, Pajeczyna

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *