Seria filmów Szybcy i Wściekli (Fast & Furious) stała się niezwykle popularna nie tylko wśród miłośników „czterech kółek” i podtlenku azotu pod siedzeniem. Już pierwsza część wydana w 2009 roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem, gromadząc w salach kinowych miliony widzów. Film ten znalazł swoje miejsce także na urządzeniach mobilnych w postaci gry o nazwie Fast & Furious 5 (Fast Five). Kolejna odsłona filmu, Szybcy i Wściekli 6 podobno już w maju zagości na kinowych ekranach, a tymczasem francuski producent i wydawca gier – Gameloft wraz z firmą Kabam, poinformował, że w tym samym czasie wyjdzie gra na urządzenia mobilne, która będzie dobrze odzwierciedlać film. 

Fast & Furious 6: The Game – tak ma nazywać się jeden z nowo zapowiedzianych tytułów francuskiego producenta gier. Przypomnę, że niedawno pisaliśmy o nowym Iron Man’ie 3, więc sami widzicie, że ekipa Gameloft’u nie próżnuje i ma pełne ręce roboty. Fast & Furious 6 to gra wyścigowa, która będzie opowiadać o Dominc’u Toretto (w tej roli Vin Diesel) i jego partnerach. Według firmy Gameloft, gra ma być doskonałym „klonem” filmu w postaci gry mobilnej.

Zapewne chcielibyście już zobaczyć jak będzie wyglądać najnowsza wyścigówka francuskiego wydawcy? Tego też nie zabrakło. Widać, że twórcy chcą lekko podgrzać atmosferę (co zresztą nie jest dziwne przy mocno wyczekiwanych tytułach) i już teraz udostępnili nam krótki trailer przedstawiający grę Fast & Furious 6.

Muszę przyznać, że gra prezentuje się całkiem dobrze, biorąc pod uwagę oprawę graficzną. Jak będzie z grywalnością? Na pewno nie zabraknie prawdziwych, szybkich samochodów, dynamicznych wyścigów oraz idealnie pasującej i podkręcającej tempo muzyki.

Szybcy i Wściekli 6 już w maju trafią do kin i tak jak pisałem wcześniej, w podobnym czasie ma zostać wydana gra, za równo na system iOS jak Android. Znając Gameloft to z wydaniem gry na tą drugą platformę będziemy musieli poczekać kilka dni dłużej. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.

źródło: AndroidAuthority

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Fast & Furious 6 już niebawem w kinach i na platformach mobilnych”

  • GAdam40
    3 kwietnia 2013 at 21:23

    Ja czekam na premiere. Myślę że to będzie hit tak jak NFS Most Wanted