Do tej pory w cyklu Galaktyczny Poleca przedstawiliśmy Wam dwa programy – iFider News i Any.DO, które mamy nadzieję, po naszej rekomendacji trafiły na Wasze urządzenia. Dziś będzie troszkę inaczej, a to wszystko za sprawą pierwszej gry o nazwie Into The Dead. Sam tytuł pewnie nic Wam nie mówi, dlatego też powstała ta seria, aby przedstawić i opisać aplikacje, za równo te znane jak i te zakopane głęboko w Sklepie Play. Jest dużo gier na mobilne platformy dotyczących zombie, lecz ta przetestowana przeze mnie dzisiaj naprawdę mnie przeraziła. Dlaczego? Zobaczcie.

Into the Dead [źródło: play.google.com]
Into the Dead [źródło: play.google.com]

W Into The Dead wcielamy się w biegnącą postać i trafiamy gdzieś na odludzie, gdzie brak jest jakiejkolwiek żywej duszy (oprócz oczywiście głównego bohatera gry). Biec i przeżyć, wydaje się proste, prawda? Zapewniam Was jednak, że takie nie jest. Sama gra należy do kategorii zręcznościówek, ponieważ uciekając przed zombie musimy omijać nie tylko ich, ale także inne przeszkody, które będziemy spotykać po drodze. Biegnąc nalicza się nam odległość, którą aktualnie przebiegliśmy i pobijając kolejne rekordy dostajemy coraz większe bonusy.

IntoTheDead2
Into the Dead – Armory [źródło: 2po2.pl]

Są to między innymi monety, za które będziemy mogli zakupić sobie broń. Zakupiony asortyment pojawia się później w grze. Wszystkie „zombiaki” idą prosto na nas i z metra na metr robi się ich więcej, a to wymaga on nas coraz większej zręczności i wyczucia.

Słówko o sterowaniu. W grze mamy do wyboru sterowanie akcelerometrem lub poprzez zwykłe „naciskanie” ekranu. W tym drugim możemy ustawić sobie różne kombinacje, co zresztą możecie zobaczyć poniżej.

IntoTheDead1
Into the Dead – Ustawienia [źródło: 2po2.pl]

Co zatem czyni Into The Dead taką wyjątkową? Jest to oczywiście grafika oraz fizyka, która została w niej zastosowana. Muszę stwierdzić, że twórcy się postarali i wyszedł im wielki hit, który na pewno znajdzie swoje miejsce u wielu użytkowników posiadających system spod znaku zielonego robocika.

Gra Into The Dead jest dostępna w Sklepie Play za darmo i jest kompatybilna z urządzeniami, które posiadają system Android w wersji 2.3.3 lub wyższej. Niestety, posiada reklamy, ale na szczęscie tylko i wyłącznie w menu gry, więc podczas rozgrywki nie będą one nam przeszkadzały. Mimo wszystko uważam, że jest to świetny tytuł, który z pewnością zabije nudę w jeszcze zimne, wiosenno-zimowe wieczory, w autobusie czy na wykładzie.

google-play-pobierz

A ile Wam udało się pokonać metrów? Pochwalcie się komentarzach!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *